Parafia Jastrzębie

XVIII Niedziela Zwykła 2 . VIII . 2020 r.

01.08.2020, Każda Eucharystia- Msza św. jest dowodem tego, jak bardzo Bogu zależy na każdym z nas. On nie jest obojętny wobec naszych pragnień i chce ofiarować człowiekowi nie tylko to, czego pragnie, ale przede wszystkim to, czego najbardziej potrzebuje. W dzisiejszej ewangelii usłyszymy, jak Pan nie zostawia nas w potrzebie, ale chce nas nakarmić, byśmy mieli siłę służyć również innym.

Przeżywamy    nowy  miesiąc  sierpień  miesiąc  trzeźwości    . Odpowiadając na  wezwanie  Biskupów  Polski    uczyńmy wszystko  przez modlitwę , przykład  życia  i oddziaływanie apostolskie by cały sierpień  był miesiącem trzeźwości  w naszej Ojczyźnie  i  w  naszej  parafii .

W tygodniu :  . 

Dziś     - 2  sierpnia  zyskujemy odpust zwany  „odpustem  Porcjunkuli”,

cząstkowy lub  zupełny .

Warunki odpustu to nabożnie nawiedzić Kościół i odmówić w nim: 

Ojcze  nasz , Wierzę w Boga  oraz  przyjąć  Komunię św. pomodlić  się  w intencjach  Ojca św. i  wyzbyć  się  przywiązania   do grzechu nawet lekkiego.

 

-        we wtorek wspom. św. Jana Marii Vianneya, prezb.,

-         w czwartek święto Przemienienia Pańskiego,

-         w sobotę wspom. św. Dominika, prezb.

-         Dziś też  zmiana tajemnic Róż różańcowych

 

  Wprzyszłą niedzielę będzie w naszej parafii odpust ku czci Przemienienia Pańskiego. Uroczysta suma o godz. 11.00., na którą  zapraszamy dzieci pierwszokomunijne w strojach, sypiące kwiaty i  dzwoniące. Na procesję prosimy zabrać chorągwie,feretrony.

 

By  w patronalne święto naszej parafii zyskać odpust zupełny  trzeba  nawiedzić -  wejść do Kościoła  i odmówić  w nim Ojcze nasz i  Wierzę  w  Boga  oraz  przyjąć  Komunię   św. , pomodlić  się w intencjach  wskazanych przez  Ojca  św. i  wyzbyć się  wszelkiego  zła nawet  najmniejszego  grzechu .   Skorzystajmy więc  ze spowiedzi  

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek sierpnia. Spowiedź w ciągu tygodnia pół godziny przed i w czasie Mszy Św., a w piątek godzinę. W tym dniu o godz. 17.00 wystawienie Pana Jezusa w monstrancji i godzinna adoracja zakończona litanią i aktem oddanie  NSPJ. W I Piątek Msza  św.  w Jastrzębi G. o 18.30 , a w Kąśnej o 19,00.

          Dziękujemy za pomalowanie wnętrza kaplicy Miłosierdzia Bożego w JG, a także za sprzątanie kościoła i kaplic. Od najbliższego  poniedziałku rozpoczniemy nową kolejkę sprzątania kościoła   parafialnego.

  W gablocie są listy Mszy Św., które będą w tym miesiącu  odprawiane poza parafią.

Przypominamy, że trwa tygodniowy odpust w Bazylice w Nowym   Sączu.

 Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

Umocnieni udziałem w Eucharystii idźmy

z Bożym Błogosławieństwem w

  kolejny tydzień wakacji

i naszych codziennych prac i obowiązków.