Parafia Jastrzębie

XVII Niedziela Zwykła 26.07.2020 r.

25.07.2020, Każdy z nas powołany jest przez Pana Boga do szukania królestwa niebieskiego. Zbliżamy się do niego, ilekroć wprowadzamy pokój i dzielimy się tym co mamy z innymi. Chrystus jest naszym najcenniejszym skarbem, który odkrywamy zwłaszcza podczas Eucharystii. Dlatego z wiarą i skupieniem przeżyjmy tę Mszę Świętą, zawierzając Panu Bogu nowy tydzień, naszą pracę i wakacyjny wypoczynek.

Witamy wszystkich gości wypoczywających na wakacjach, a także rodaków, którzy czas odpoczynku spędzają w rodzinnych stronach. Życzymy dobrego wypoczynku  i zapraszamy do uczestnictwa we Mszach Świętych w naszej świątyni parafialnej

Dzisiaj 26 VII 2020 r o godz. 11. Msza  św. +  ks. Kazimierza   Moździocha   w  33 r  śm.

W liturgii tego tygodnia przeżywać będziemy wspomnienia, w:

  • Środę, św. Marty,
  • Piątek, św. Ignacego z Loyoli, prezbitera,
  • Sobotę, św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła,

Składka z ubiegłej niedzieli na cele parafialne wyniosła: 3802 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Dziś, po każdej Mszy Świętej ma miejsce błogosławieństwo kierowców i poświęcenie samochodów. Kierowcy mogą nabyć breloki ze św. Krzysztofem składając dobrowolne ofiary w ramach akcji św. Krzysztofa „1 grosz za kilometr". Pozyskane środki w ogólnopolskiej akcji posłużą na zakup samochodów dla misjonarzy. Prosimy kierowców, aby po Mszy Świętej poczekali na parkingu przy swoich samochodach na przejście kapłana z wodą święconą.

W sobotę rozpoczynamy miesiąc sierpień, który, poświęcony jest trzeźwości . Módlmy się za rodziny, w których nadużywany jest alkohol.

Tego dnia przypada także pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy do modlitwy różańcowej o godz. 17.30, a o jej poprowadzenie prosimy Różę Różańcową Pani Lucyny Burnus.

Również w sobotę od południa można zyskać Odpust Porcjunkuli za siebie lub za zmarłych poprzez nawiedzenie Kościoła, odmówienie modlitw Ojcze nasz i Wierzę w Boga, przyjęcie Komunii Świętej i modlitwę w intencjach Ojca Świętego.

W przyszłą niedzielę rozpoczyna się tygodniowy odpust w Bazylice Sądeckiej, na który zaprasza nasz rodak ks. Jerzy Jurkiewicz

Polecamy prasę katolicką: „Gość Niedzielny",

„Niedziela", „Mały Gość Niedzielny", „Miłujcie się".

Umocnieni udziałem w Eucharystii idźmy

z Bożym Błogosławieństwem w

  kolejny tydzień wakacji

i naszych codziennych prac i obowiązków.