XVI Niedziela Zwykła 19.07.2020 r.

18.07.2020, „Pamiętaj, aby dzień święty święcić" - to trzecie przykazanie Dekalogu gromadzi nas dziś w świątyni, by wielbić Boga za otrzymane łaski, przepraszać za grzechy i prosić w potrzebach naszych serc. W dzisiejszą niedzielę Pan Bóg poprzez przypowieść o chwaście wśród zbóż wzywa nas do czujności i wybierania dobra, a unikania zła. Módlmy się podczas tej Eucharystii, abyśmy to zadanie realizowali w swojej codzienności.

Witamy wszystkich gości wypoczywających na wakacjach, a także rodaków, którzy czas odpoczynku spędzają w rodzinnych stronach. Życzymy dobrego wypoczynku i zapraszamy do uczestnictwa we Mszach Świętych w naszej świątyni parafialnej według stałego porządku

W liturgii tego tygodnia przeżywać będziemy wspomnienia,

•  Środę. święto św. Marii Maadaleny,
  • Czwartek. Święto św. Brygidy, zakonnicy i patroni Eur
  •         Sobotę, Święto św. Jakuba, Apostoła

Dzisiejsza składka przeznaczona jest na cele parafialne. Bóg zapłać za złożone ofiary.

W środę zapraszamy DSM, LSO i młodzież na Mszę Świętą wieczorną, a po niej na ognisko przy plebani.

W przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej będzie miało miejsce błogosławieństwo kierowców i poświęcenie samochodów. Kierowcy będą mogli nabyć breloki ze św. Krzysztofem składając dobrowolne ofiary w ramach akcji św. Krzysztofa „1 grosz za kilometr". Pozyskane środki w ogólnopolskiej akcji posłużą na zakup samochodów dla misjonarzy.

Polecamy prasę katolicką: „Gość Niedzielny", „Niedziela", „Mały Gość Niedzielny", „Miłujcie się".

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: + Maria Ligęza, lat 73 oraz + Władysław Budzyński, lat 77. Ich nieśmiertelne dusze polećmy Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu...