Parafia Jastrzębie

XV Niedziela Zwykła 12.07.2020 r.

11.07.2020, Na progu nowego tygodnia pracy i wakacyjnego wypoczynku gromadzimy się na Eucharystii. To Chrystus jest siłą i mocą na drodze realizowania życiowego powołania. To tutaj karmi nas swoim Ciałem i umacnia Słowem. Chrystus jest obecny pośród nas, by nas napełniać sobą – swoją mocą, by nas uzdalniać do chrześcijańskiego życia. Chciejmy dziękować Mu za dar Jego obecności, za Jego łaskę, którą nas darzy i powierzajmy Mu wszystkie nasze troski .

Witamy wszystkich gości wypoczywających na wakacjach, a także rodaków, którzy czas odpoczynku spędzają w rodzinnych stronach. Życzymy dobrego wypoczynku i zapraszamy do uczestnictwa we Mszach Świętych w naszej świątyni parafialnej według stałego porządku.

 

          W liturgii tego tygodnia przeżywać będziemy wspomnienia, w:

•         Poniedziałek, św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników, patronów diecezji,

•         Środę, św. Bonawenturę, biskupa i doktora Kościoła,

•         Czwartek, Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel,

•         Sobotę, św. Szymona z Lipnicy, prezbitera.

 

      Jutro przypada 13 dzień lipca. Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. Po Mszy św. o godz. 18.00, z figurą Matki Bożej udamy się w procesji wokół Kościoła, odmawiając różaniec i śpiewając pieśń: „Z dalekiej Fatimy". O poprowadzenie różańca prosimy różę Pani Lucyny Hołda.

 

 W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na cele parafialne.

 

Polecamy prasę katolicką: „Gość Niedzielny", „Niedziela", „Mały Gość Niedzielny", „Miłujcie się".

 

Dziś odbywa się II tura wyborów prezydenckich. Zachęcamy do wypełnienia obywatelskiego obowiązku i wzięcia w nich udziału.

W tygodniu pożegnalismy  + Bronisława  Zięcinę  lat 92 i Józefa Ptaszkowskiego lat 88. Polećmy ich Miłosierdziu  Bożemu  Dobry Jezu  a  nasz Panie  ……

Umocnieni udziałem w Eucharystii idźmy z Bożym Błogosławieństwem w nowy tydzień…