Parafia Jastrzębie

XIII Niedziela Zwykła 28. VI . 2020 r.

27.06.2020, Eucharystia to najwspanialsza uczta miłości, na którą jesteśmy zaproszeni przez Boga. Tu jej doświadczamy we wspólnocie sióstr i braci, tu się nią karmimy, tu się jej uczymy. Stąd wychodzimy umocnieni, by miłość ewangeliczną zamieniać w czyn codzienny. Dajmy się raz jeszcze przeniknąć miłości największej, której na imię Jezus,a który jest blisko nas jako zmartwychwstały Pan. Mamy nieustannie wkraczać w nowe życie umierając dla grzechu, by żyć dla Boga. Dziś, w naszej diecezji przeżywamy niedzielę synodalną, a w parafii odpust w kościele MB Nieustającej Pomocy.

 

 

 

Uwaga !!!
 
5 lipca 2020   Prymicje  w Jastrzębi  Ks. mgr  Dariusza  Harafa  -  zechciejmy uczestniczyć  w powitaniu przy  kapliczce od strony Palenicy
 
sobota godz. 16.00 potem przejazd  samochoadami w jak najwiekszej liczbie            ( każdy z Jastrzębi niech się  włączy )  do Kościoła  Miłosierdzia Bożego gdzie wspólnie odmówimy  Koronkę  -  zgromadźmy się  licznie 
 
  Przyjazd  wszystkimi samochodami do  Kościoła Parafialnego  na godz. 18.00
 
Wszystkich  zapraszamy do  udziału 

 

 

 

 

Dzisiaj    w Kąśnej przeżywamy  odpust  ku  czci  Matki  Bożej Nieustającej  Pomocy . Odpustowa  suma z procesją   będzie  o  11.00. ,    -  serdecznie zapraszamy na odpust . 

Związku  z odpustem    Msze św. są  dzisiaj  w następującym porządku o 7.00 , 8.30  i 16.00 w Kościele parafialnym w Jastrzębi G.  o 9.45  a  11.00 w Kąśnej odpustowa  suma                                                                                                                             Rozpoczęły się  wakacje, urlopy - zasłużony wypoczynek. Dzieciom i młodzieży życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku niech Pan Bóg będzie z nami na naszych drogach życiowych i towarzyszy nam swoją miłością jak najlepszy przyjaciel.                                                

W poniedziałek przypada uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. będą o 7:00;   9:00 i 18.00   Składka z tego dnia przeznaczona jest do dyspozycji Ojca Świętego, jako tzw. świętopietrze. Każdy kto w tym dniu posłuży się przedmiotem  pobłogosławionym przez Papieża lub Biskupa,dołączając  wyznanie wiary ,  może zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 W liturgii tego tygodnia  wspominamy: w poniedziałek św. Piotra i Pawła; w czwartek święto Matki Bożej z Tuchowa: w piątek – św. Tomasza, Apostoła. Solenizantom w tym ks. Piotrowi i ks. naszemu  Katechecie  składamy życzenia i błog. P. Jezusa   Przemienionego.                                                                                                                   

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 odbędą się Prymicje ks. Dariusza Harafa. Powitanie naszego Rodaka będzie w sobotę przy kapliczce od Paleśnicy o godz. 16.00. Następnie    Prymicjant uda się do Kościoła  w JG, gdzie będzie koronkę do Bożego Miłosierdzia. A potem   do parafialnego kościoła, w którym Prymicjant będzie uczestniczył we Mszy św.                                                                                                                   

  W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota lipca. Spowiedź w ciagu Tygodnia W piątek godzinna adoracja od 17.00 zakończona litanią i aktem oddania NSPJ

W      dniach 1 i 2 lipca br. odbędzie się 83. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę pod hasłem: „Świadkowie Prawdy". W związku z trwającą jednak w Polsce i na świecie pandemią koronawirusa, bp Piotr Turzyński zaprasza   wszystkich nauczycieli i wychowawców do duchowej łączności za pośrednictwem telewizji TRWAM . Program duchowej pielgrzymki znajduje się na stronie internetowej  

          Od 1 lipca do 31 sierpnia nie będzie Mszy św. Kościołach pomocniczych  w dni powszednie  wtorek  środa z wyjątkiem pierwszego piątku.

 Dziękujemy za składkę z ubiegłej niedzieli na parafię, która wyniosła 3881 zł.

 Kompleksowe badanie wzroku będzie w Ośrodku Zdrowia w Jastrzębi 15 lipca od godz. 13.30. Koszt 10 zł. Szczegóły znajdują się na plakacie w gablocie.

 W Grybowie otwarto nowy Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży - szczegóły znajdziemy w  gablocie.

 Dziś w Polsce odbywają się wybory prezydenckie. Zachęcamy do wzięcia w  nich udziału.

  Od wtorku pielgrzymi  na Litwę mogą zgłaszać się do ks. Piotra po informacje .

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy religijnej

 

Wszystkim na nadchodzący tydzień Bożego

błogosławieństwa  ,

dobrego zdrowia a  Solenizantom tego

tygodnia wstawiennictwa ich św. Patronów.