Parafia Jastrzębie

XII Niedziela Zwykła 21. VI . 2020 r.

20.06.2020, Nasze życie upływa wśród rozmaitych przeciwności, trudów i cierpień. Chrystus jednak nie pozostawił nas samych, został z nami w Eucharystii w Komunii św. . To właśnie On wspiera nas w walce ze złem Potrzebujemy rzeczy ziemi , nieodzowny jest nam chleb codzienny ,ale jeszcze bardziej potrzebujemy Chleba Eucharystycznego który ubogaca i uświęca nasze życie . Módlmy się więc za dzieci ,które przeżywają dziś swoją pierwszą Komunię św. Wspomnijmy i naszą I Komunię i dziękujmy Jezusowi za przychodzenie do naszych serc. A przeżywając w naszej diecezji święto rodziny w sposób szczególny módlmy się o świętość życia rodzinnego małżeńskiego .

Prośba Ochotniczej Straży Pożarnej w Ciężkowicach

MSWiA będzie rozdawało samochody dla gmin do 20tys mieszkańców po 1 na województwo dla tej gminy, w której będzie największa frekwencja w wyborach prezydenckich i pojawiła się prośba, żeby powiedzieć to w ogłoszeniach i zachęcić może by się udało  naszej Gminie.

W liturgii tego tygodnia obchodzić będziemy:

  • we wtorek  Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.
  • w środę uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela,
  • w sobotę wspom. NMP Nieustającej Pomocy.

Dziś    I  Komunia św. dzieci  Kl. III  . Gratulujemy dzieciom, które w  liczbie  22 przyjmą Pana Jezusa  do  swego serca . Gratulujemy im tej pięknej   chwili I Komunii św. i prosimy  Drogich  Rodziców i wszystkich by I Komunia  św.    w  naszej  parafii  była  bez  alkoholu .           

     Dzieci  pierwszo komunijne   prosimy by  przez cały  tydzień  pięknie uczęszczały do Kościoła  w swoich  strojach  komunijnych- przeżywały  „biały tydzień”  i przyjmowały do  swoich  serc   P, Jezusa bowiem w tygodniu o godz. 18.00 będą  specjalne   nabożeństwa dla dzieci  I komunijnych.       

Serdeczny Bóg  zapłać   za piękne ustrojenie  Kościoła na  I Komunię  Bóg  zapłać  za  złożony z tej okazji  Dar dla parafii a jest nim pozłocenie kolejnego mszalnego kielicha.

   Dobiega końca  kolejny Rok szkolny i katechetyczny ,kolejny rok nauki religii w szkole .  Dziękujemy  Dyrekcji szkół  nauczycielom  i wszystkim  dzieciom ,że lekcje religii w  szkołach  upływały w miłej  atmosferze choć  w trudnej  sytuacji  .  Ponieważ nadal trwa epidemia  dlatego   Msze św. i  nabożeństwa na zakończenie  Roku Szkolnego będą w piątek     dla Szkoły Podstawowej nr 1 o godz. 18.00      w  Jastrzębi G. dla  Szkoły Podstawowej   nr 2 o godz. 16.00,; a w Kąśnej  dolnej   o  godz. 17.0 

Przez  najbliższe dni  a  w szczególnie  czwartek      -  spowiedź w  Kościele parafialnym   od 17. 00   Wyruszcie Drogie  Dzieci  z Jezusem w sercu  na wakacje 

 W przyszłą niedzielę w Kościele  Pomocniczym  w Kąśnej będziemy obchodzić -  odpust. Uroczysta suma będzie o godz. 11.00. Dlatego porządek Mszy św w naszej parafii w tym dniu ulegnie zmianie. W kościele parafialnym zamiast Mszy św. o godz. 11.00 będzie o 8.30, a w KD o godz. 11.00

W sobotę nasz diakon Dariusz Haraf przyjmie święcenie kapłańskie w bazylice św. Jakuba w Szczecinie o godz. 10.00 z rąk ks. abpa Andrzeja Dzięgi. Otoczmy go naszą modlitwą.

Koncert z okazji 100 r. urodzin Jan Pawła online odbędzie się dzisiaj o
godz. 20.00 na stronie wydarzenia www.ip2concert.com

 Ognisko dla DSM i LSO w środę o godz. o godz. 16.00 przy plebanii.

Zachęcamy do nabywania  i czytania prasy katolickiej.

Wszystkim   obchodzącym  imieniny, urodziny 

życzymy radości, zdrowia, spokoju  w codziennym życiu ,

a dzieciom pięknego dnia Komunii

zaś wszystkim obfitych   Bożych łask i darów.