Parafia Jastrzębie

XI Niedziela Zwykła 14. VI . 2020 r.

13.06.2020, Przeżywamy niedzielę w oktawie Bożego Ciała .Dziękujemy Jezusowi za to, że pozostał z nami, że się za nas ciągle ofiaruje i wstawia do Ojca, że ukryty w tabernakulum naszych świątyń nieustannie modli się za nas. Kościół nie ma nic cenniejszego od Eucharystii. Otrzymaliśmy ją od Chrystusa nie jako jedną z wielu innych łask, ale jako dar największy. Dar nie tylko od Niego, ale z Niego samego. W procesjach w sposób szczególny wyznajemy naszą wiarę i miłość do Jezusa żyjącego w Najświętszej Eucharystii. Dzisiaj też Jezus przez sakramenty wyrzuca złe duchy i leczy nasze słabości. Zawierzajmy Mu więc wszystkie nasze troski.

W liturgii tego tygodnia obchodzić będziemy:

  • w środę wspom. św. Alberta Chmielowskiego,
  • w czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała,
  • w piątek uroczystość Najświętszego Serca P ana Jezusa - w tym dniu nie ma
    postu,
  • w sobotę wspom. Niepokalanego Serca Maryi.

W przyszłą niedzielę w diecezji święto rodziny, a w naszej parafii na Mszach św. o godz. 10.30 i 12.00 dzieci klas III Szkół Podstawowych będą miały I Komunię św. Prosimy pierwsze ławki pozostawić dla rodziców.

Spowiedź dla nich i ich rodzin w sobotę od godz. 9.00.

W poniedziałek przypada 8 rocznica objęcia diecezji przez bpa Andrzeja  Jeża.

Trwa oktawa Bożego Ciała. Od poniedziałku do czwartku procesja eucharystyczna po   Mszy św. o godz.  7,00  o 18:00  W czwartek  zakończenie „oktawy” Bożego Ciała  o godz. 18.00  i błogosławieństwo  małych dzieci . Przyprowadźmy ich jak najwięcej na 18.00 ,  W czwartek też    poświęcenie  wianków i  ziół.  

 

 Wydział Teologiczny w Tarnowie zaprasza na studia magisterskie z teologii. Studia te, przeznaczone dla osób świeckich i zakonnych, służą nie tylko pogłębieniu wiary i chrześcijańskiej formacji, lecz także przygotowują do  nauczania religii w szkole podstawowej i  średniej.Szczegółowe informacje na stronie: wt.diecezja.tarnow.pl

 Spotkanie dla rodziców i dzieci z klas III Szkół: nr l  w Jastrzębi i Kąśnej Dolnej w piątek w kościele o godz. 17.00, a SP nr 2 po Mszy św. o godz. 18.00.

W czwartek po Mszy wieczornej spotkanie osób  na pielgrzymkę   na Litwę.

W tym roku nie będzie Mszy św na cmentarzu w ostatnią niedzielę czerwca.

5 lipca odbędą się prymicje diakona Dariusza Harafa. Prosimy o
zaangażowanie się w przygotowanie parafii na tę uroczystość
.

Polecamy nasze  Gazety  Katolickie z ciekawymi  artykułami

Przyjmijmy   z głęboką wiarą i z nadzieją  

błogosławieństwo  Boże  na trudy  nadchodzącego 

tygodnia