Uroczystość Najświętszej Trójcy 7.VI. 2020 r.

06.06.2020, Świętujemy dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej . Kościół przypomina nam prawdę ,że jeden Bóg jest jednocześnie wspólnotą trzech kochających się Osób: Ojca i Syna i Ducha Świętego . Kiedy czynimy znak krzyża świętego wyznajemy wiarę w Boga w Trójcy Jedynego . Od tego wyznania zaczynamy każdą modlitwę ,dzień, pracę , a nawet posiłek . Bóg zaprasza nas dzisiaj byśmy zgłębiali Jego tajemnicę - nie tyle rozumem co kochającym i wierzącym sercem . . Starajmy życiem naśladować jedność Boga w rodzinie i społeczeństwie oraz słowem głosić chwałę Trójcy Przenajświętszej.

-w poniedziałek wspom. św. Królowej Jadwigi,

-         w czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi - składka na hospicja,

-         w piątek wspom. bł. Romana Sitko i współbraci męcz.,

-         w sobotę wspom. św. Antoniego z Padwy prezb. i dokt. Kośc.

Dziś kończy się czas Komunii św. wielkanocnej.

Po prymarii zmiana tajemnic  różańcowych.

W czwartek Uroczystość  Najśw.  Ciała  i Krwi  Pańskiej – Boże Ciało.     Oddamy uroczysty  hołd  P. Jezusowi  obecnemu  w  Najśw.  Sakramencie  w  uroczystej procesji  do  czterech ołtarzy . Msze św. w  Boże  Ciało  jak  w niedzielę .Zgromadźmy się  jak  najliczniej na Mszy św. o  11,00  by  w procesji uczcić dobrego Pana      Prosimy o przygotowanie pięknych ołtarzy

W oktawie procesja będzie rano i wieczorem, a w niedziele po sumie.

Prosimy o piękną oprawę  o niesienie   obrazów  sztandarów  , dzieci o noszenie   poduszek  sypanie  kwiatków, chłopców  o  dzwonienie.   . Prosimy też  i Straż Pożarną o honorową oprawę. by nasza procesja  była jak  najokazalsza.

W sobotę ze względu na oktawę Bożego Ciała pół godziny przed Mszą św. wieczorną różaniec. Po każdej tajemnicy odśpiewamy 2 zwrotki pieśni Z dalekiej  Fatimy.

W Oktawie w ramach nabożeństwa będziemy w czasie procesji śpiewać  litanię do NSPJ.

Dziękujemy rodzicom bierzmowanych za prezent na rzecz parafii tj.  pozłocenie kielicha.

Spotkanie dla rodziców i dzieci z klas III SP nr 2 w poniedziałek o 16.30, a Szkół: nr l w Jastrzębi i Kąśnej Dolnej w środę w kościele także o 16.30.

W przyszłą niedzielę składka do puszki na Uniwersytet Papieski w Krakowie i   Tarnowie.

Ministrantów i lektorów zapraszamy na spotkanie do sali katechetycznej w   środę o godz. 17.00.

Polecamy  dzisiaj  nasze  Gazety  Katolickie z ciekawymi

I zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.

Życząc wszystkim radosnej niedzieli i szczęśliwego

nowego tygodnia przyjmijmy Błogosławieństwo

Boga w Trójcy Św. Jedynego...