Parafia Jastrzębie

Niedziela Wniebowstąpienia Pana 24.05.2020r

23.05.2020, Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Przypomina nam ona, że nasza Ojczyzna jest w niebie i nasze codzienne życie ma nas tam prowadzić . Chrystus zasiadł po prawicy Ojca, aby wstawiać się za nami. Przyjdzie powtórnie na ziemię na końcu świata, tak jak widzieli Go wstępującego do nieba Apostołowie i inni zgromadzeni w tym dniu wokół Pana. Starajmy się tak żyć, aby po śmierci być z Jezusem w niebie.

W liturgii tego tygodnia obchodzić będziemy :

  -we wtorek wspom. św. Filipa Neri, prezb., We wtorek też przypada Dzień Matki. Wdzięczni za dar życia wszystkim naszym Mamom składamy najlepsze życzenia powierzając Je opiece najlepszej Matce Maryi.

W czwartek, 28 maja, przypada 39. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że Prymas Polski oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się o jego szybką beatyfikację.

- w piątek wspom. św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

          W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W  tym dniu dzieci klasy IV będą na Mszy św. o godz. 11.00 przeżywać Rocznicę I Komunii  świętej. Spowiedź dla  nich będzie w sobotę od 17.00.

Trwa nowenna przygotowującanas na tę uroczystość, a uczniów klas ósmych na przyjęcie sakramentu bierzmowania.

Rozpoczął się ostatni tydzień nabożeństw majowych, na które serdecznie zapraszamy.

          Diakon Dariusz Haraf, syn Kazimierza, alumn Arcybiskupiego Wyższego  Seminarium Duchownego w Szczecinie pragnie przyjąć sakrament święceń w stopniu prezbitera. Otoczmy go modlitwą, a kto by wiedział o czymś co czyniłoby go  niegodnym świeceń jest w sumieniu zobowiązany poinformować ks. proboszcza.

          Kończy się okres wielkanocny, w którym należy przyjąć Komunię świętą wielkanocną.aby godnie ją przyjąć  trzeba przystąpić do sakramentu pokuty,

 1 Komunia święta w naszej parafii dla dzieci z klas III będzie 21 czerwca.

          Dziękujemy za składkę na parafię, która wyniosła 2927 zł. 31 maja przed kościołem będzie zbiórka na rehabilitację dla chorego dziecka - Mikołaja Tracza.

          W sobotę nasza parafia będzie przeżywać całodzienną adorację Najświętszego  sakramentu. Rozpocznie się o godz.10.00, gdyż wcześniej będzie sprzątanie kościoła, a  zakończy nabożeństwem majowym o 17.30. O 12.00 będzie Różaniec, a o 15.00  Koronka. Adorować będziemy według takiego porządku:

-od 10.00 - 11.00 mieszkańcy Przybyłowa

-od 11.00 - 12.00 mieszkańcy Jastrzębi wzdłuż drogi

-od 12.00 - 13.00 mieszkańcy Łazów i Podolin

-od 13.00 - 14.00 mieszkańcy Kąśnej Górnej wzdłuż drogi do kaplicy MBN Pomocy

-od 14.00 - 15.00 mieszkańcy Zalesia

-od 15.00 - 16.00 mieszkańcy Jastrzębi Górnej, domy przy kaplicy Miłosierdzia

-od 16.00 - 17.00 mieszkańcy Budzynia

-do 17.00 - 17.30 mieszkańcy Kąśnej Dolnej i pozostali niewymienieni.

          W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Antoni Szostek, 1. 74. Plećmy go Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu...                                        

    Dziękując za wszelkie oklazwane sobie oznaki życzliwości,   modlitwami otaczamy   Wszystkich prosząc Boga Wszechmogącego – przez wstawiennictwo    Matki Bożej     – o cud ustania epidemii w Polsce i na świecie oraz o błogosławieństwo Boże dla całej naszej  Parafii i  nas tu  zebranych