Parafia Jastrzębie

6 Niedziela Wielkanocna 17 . 05. 2020 r.

16.05.2020, Każda Msza Święta to spotkanie z żywym Jezusem, który przychodzi do nas i daje nam siebie jako pokarm, wzmacniając nasze siły duchowe. To Jezus w Komunii Świętej nas umacnia i chroni przed grzechem, a wymownym znakiem tego jest życie świętych. Dziś w przededniu 100- rocznicy urodzin św. Jana Pawła II podziękujmy Jezusowi i Maryi za dar obecności w życiu papieża Polaka.

Przeżywamy dziś VI Niedzielę Wielkanocną. Radujemy się 100. rocznicą urodzin Świętego Jana Pawła II. Dziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. Wpatrujmy się też w jego święte życie, aby na jego wzór każdego dnia być bliżej Pana Boga. Za Jego wstawiennictwem módlmy się do Boga za nasze rodziny i za naszą ojczyznę.

Kustosz Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej zaprasza do obejrzenia i wysłu -chania programu słowno-muzycznego z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II. Emisja w Telewizji Trwam w dzisiaj o godz. 14.30 i w poniedziałek o godz. 13.30.

W liturgii tego tygodnia obchodzić będziemy:

 - w poniedziałek wspom. św. Stanisława Papczyńskiego, prezb.  

W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.               

      Od poniedziałku do środy, przypadają kwartalne dni modlitw o urodzaje., będziemy się modlić o szczęśliwe urodzaje . Przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej   Nie będzie  procesji, ale w poniedziałek, wtorek i środę -w czasie majówki odśpiewamy litanię do  wszystkich świętych.

Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które są w naszej parafii celebrowane: W dni powszednie - kościele parafialnym o godz. 17.30, w JG o 18.30 i KD o 19.00; w niedziele w kościele parafialnym o 15.30.

          W piątek rozpoczniemy nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego i sakramentem bierzmowania dla uczniów klas VIII SP. Bierzmowanie będzie miało miejsce w Ciężkowicach 1 czerwca o godz. 16.00. Kandydaci są zobowiązanie do odprawienia  nowenny i spowiedzi sakramentalnej.    

Spowiedź święta w naszym kościele codziennie podczas nabożeństw. Kto jeszcze nie przystąpił do Komunii  świętej wielkanocnej – zapraszamy w najbliższym czasie. Czas Komunii św. wielkanocnej kończy się w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, czyli 7 czerwca.  

          Rocznica I Komunii świętej dla uczniów z klas IV będzie 31 maja na Mszy św. o godz. 11.00. Z tej okazji spotkanie rodziców i dzieci będzie w czwartek o godz. 16.30 w kościele.

          Dziękujemy za składkę na parafię i wszelką finansową pomoc. 31 maja przed kościołem będzie zbiórka na rehabilitację dla chorego dziecka - Mikołaja Tracza.

 .        W środę na nabożeństwie majowym dzieciom przygotowującym si£ do I Komunii św. poświęcimy książeczki.

Katolicka prasa znajduje się na stoliku przy filarze

          Od dziś w naszym kościele parafialnym w nabożeństwach może uczestniczyć 55 osób, w kościele  w JG 50, a w KD 30.

          W ostatnim tygodniu na naszym cmentarzu odbył się pogrzeb śp. GrzegorzaTokarza, I. 40. Plećmy go Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu...

  Posileni słowem Bożym i Ciałem Chrystusa Pana, idźmy do naszych zajęć i obowiązków – do spraw, którymi żyjemy na co dzieńi niech  nam  Jezus  Chrystus błogosławi . Na trud codzienności przyjmijmy Boże błogosławieństwo.