Parafia Jastrzębie

5 Niedziela Wielkanocna 10. 05. 2020 r.

09.05.2020, Jako pielgrzymi zdążający na spotkanie z Bogiem gromadzimy się w świątyni na sprawowanie liturgii eucharystycznej wokół ołtarza.Msza Święta bowiem jest przystankiem na drodze do nieba, a równocześnie spotkaniem z Chrystusem, który ukazuje nam Ojca i który sam jest drogą prowadzącą do domu Ojca - domu, w „którym jest mieszkań wiele” Łączy więc nas Jezus Chrystus, który daje nam siebie w Eucharystii,będącej dla nas wielkim i nieocenionym darem. Dlatego nasze uczestnictwo w tej Mszy Świętej niech będzie wyrazem naszej wdzięczności za obecność Jezusa pośród nas.

W liturgii tego tygodnia :

W poniedziałek wspominamysw.Bonifacego we wtorek  św. Pankracego w  środę  św. Serwacego i Objawienie Matki Bożej w Fatimie i łączymy je z tragiczną rocznicą zamachu na Ojca św. Jana Pawła II .

W środę pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. Procesji   nie będzie, ale po Mszy św. o godz. 18.00 odmówimy różaniec i po każdej tajemnicy odśpiewamy 2 zwrotki pieśni pt. „Z dalekiej Fatimy... „O prowadzenie różańca prosimy Różę z. Teresy  Musiał

W czwartek  wspomnienie św. Macieja Apostoła    W piątek  św. Zofii , a w sobotę św. Andrzeja Boboli kapłana io Męczennika - zarazem dzień imienin Ks. Bp Andrzeja Jeża naszego Ordynariusza - módlmy się w Jego intencji

W przyszłą niedzielę składka na parafię.

Przypominamy, że nabożeństwa majowe są w naszej parafii celebrowane: W dni powszednie - kościele parafialnym o godz. 17.30, w JG o 18.30 i KD o 19.00; w niedziele w kościele parafialnym o 15.30. Zachęcamy do liczniejszego w nich udziału.

Trwa  okres wielkanocny, w którym należy przystąpić do  Komunii świętej    , należy też  przystąpić  i do  sakramentu pokuty, aby Ją  godnie przyjąć

W związku z komunikatem Kurii diecezjalnej w Tarnowie o możliwości organizacji I Komunii św. w czerwcu lub miesiącach wakacyjnych zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych z klas III na spotkanie  w czwartek o godz. 16.30 w kościele.

          Dziękujemy materialne wspieranie naszej parafii i nadal o nie prosimy.

 Zechciejmy też  nabywać prasę  katolicką  

 

Wszystkim   życzymy dobrego zdrowia, obfitości Bożych darów i opieki Matki Bożej na cały tydzień pracy,a   wszystkim Solenizantom tego tygodnia opieki św. Patronów.