Parafia Jastrzębie

4 Niedziela Wielkanocna 03. 05. 2020 r.

02.05.2020, W dzisiejszą niedzielę Dobrego Pasterza przeżywamy w Kościele Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczynają się też Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Mamy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Mamy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych pójść przemieniać serca innych, podjąć trudne zadania wobec współczesnego świata. Mamy zatem wspaniałą okazję, by prosić Pana żniwa i Pasterza Kościoła o kapłanów, którzy troszcząc się o Kościół dają nam dostęp do niewyczerpanych Bożych łask płynących z sakramentów świętych.

Dzisiaj wspominamy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 r. Pamiętając o tym doniosłym wydarzeniu z naszej historii, polecajmy Maryi – Królowej naszą Ojczyznę. Polecajmy Jej rządzących i tworzących prawo, aby zawsze mieli na uwadze dobro wszystkich Polaków. Prośmy Maryję, aby dla Jej Syna otworzyły się wszystkie polskie serca.

W liturgii tego tygodnia obchodzić będziemy:

- : w poniedziałek – św. Floriana, patrona Strażaków;                               w środę - św. Filipa i Jakuba, Apostołów;                                                     w piątek – uroczystość św. Stanisława, bpa i męcz. – nie obowiązuje w tym dniu abstynencja od pokarmów mięsnych.

Wszystkim Strażakom jak również solenizantom   składamy życzenia błogosławieństwa Bożego ,  obfitych Bożych darów i wielu znaków ludzkiej życzliwości .

Wśród solenizantów jest Ks. Proboszcz którego polecamy też   serdecznej  modlitwie .

        Dzisiejsza niedziela rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Z tej okazji składka na WSD w Tarnowie. Przypominamy, że  nabożeństwa majowe są w naszej parafii celebrowane: W dni powszednie -kościele parafialnym o godz. 17.30, w JG o 18.30 i KD o 19.00; w niedziele w kościele parafialnym o 15.30. W najbliższy piątek nabożeństwa majowe w kaplicach będą o godz 17.00.

 .         Jesteśmy w okresie wielkanocnym, w którym należy wypełnić  przykazanie  o spowiedzi i Komunii wielkanocnej

Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi. Można to uczynić w każdy dzień  przed nabożeństwem majowym lub w czasie Mszy św.

  .         Dziękujemy za dotychczasowe i zachęcamy Was Drodzy Parafianie do dalszego materialnego wspierania. Ci, którzy w niedziele nie przyjdą na Mszę św. niech wezmą udział we Mszy św w ciągu tygodnia. Prz tej okazji można złożyć ofiarę na potrzeby parafii do skarbonki z napisem dla chorych w parafii.

          Na stoliku jest katolicka prasa.

Wszystkim Wam życzymy dobrego zdrowia, obfitości Bożych darów i opieki Matki Bożej na cały tydzień pracy,a   wszystkich Solenizantów tego tygodnia polecamy  wstawiennictwu św. Patronów.