Parafia Jastrzębie

III Niedziela Wielkanocna 26 .IV.2020 r.

25.04.2020, Okres wielkanocny, który przeżywamy, to szczególny czas świętowania zwycięstwa Jezusa Chrystusa nad śmiercią, grzechem, szatanem. Pan Jezus dzisiaj mówi do każdego z nas przez swoje słowo ,które w niedziele biblijną mamy szczególnie poznawać Słysząc Boże Słowo możemy mieć pewność, że w ciężkich sytuacjach nie jesteśmy sami. Jezus daje nam siłę i pokój i dary , aby na Bożym słowie budować nasze życie i umacniać serca w prawdziwej wierze.. Niech nadzieja, a nie lęk, z powodu pandemii towarzyszy nam w naszej codzienności . Módlmy się więc gorąco abyśmy z miłością przyjmowali słowa i czyny Jezusa i według nich żyli. Dziś w sposób szczególny módlmy się za kierowców, a także za V Synod.

Komunikat Biskupa Tarnowskiego w sprawie wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych na dzień 1 maja

 

 
Komunikat Biskupa Tarnowskiego w sprawie wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych na dzień 1 maja
 

Nawiązując do komunikatu Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski z dnia 27 kwietnia 2020 roku, gorąco zachęcam tarnowskich Diecezjan, aby w dniu 1 maja – który zarazem przypada w pierwszy piątek miesiąca – zachowali praktykę wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

Jest to tym bardziej wskazane w aktualnej sytuacji, w której ciągle zmagamy się z epidemią i jej skutkami, ale także z dotkliwą suszą zagrażającą uprawom rolnym.

Dlatego też apeluję, aby ten dzień uczynić dniem postu, pokuty i modlitwy w intencji zachowania miejsc pracy dla naszych rodaków, o ustanie epidemii oraz żyzny deszcz konieczny do wzrostu plonów.

Z pasterskim błogosławieństwem

† Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI

Tarnów, 30 kwietnia 2020 r.

W Niedzielę Biblijną, która jest równocześnie Narodowym Dniem Czytania Pisma świętego, niech każdy z nas po powrocie do domu otworzy  rodzinne Pismo święte i każdego dnia w tym tygodniu niech odczyta z uwagą choćby kilka zdań. Niech będą  dla nas światłem i mocą na drodze naszego osobistego i narodowego życia  

 

W liturgii tego tygodnia obchodzić będziemy:

w środę święto św. Katarzyny ze Sieny dziew, i dokt. Kośc. patronki Europy,

- w sobotę uroczystość NMP- Królowej Polski.

          Przyszła niedziela będzie Dobrego Pasterza - składka na WSD w Tarnowie.

Przed nami  nowy  miesiąc  Maj w  którym nasze oczy i  serce  kierujemy do Maryi na   nabożeństwie   majowych.  Gromadźmy  się jak najliczniej ,by modlić  się w intencjach  naszej Ojczyzny  ,  naszych  rodzin  w parafii, o uratowania nas i świata od epidemii  oraz dziękować  za otrzymane  łaski .                          

Od piątku rozpoczniemy nabożeństwa majowe. Będą w naszej parafii celebrowane: W kościele parafialnym o godz. 17.30, w JG o 18.30 i KD o 19.00.

 

W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca maja. Przypominamy, że jeżeli ktoś praktykuje 9 I piątków miesiąca i teraz z racji epidemii nie przystąpi do Komunii św. to nie przerywa tej praktyki. Powinien  kontynuować ją w nastepne miesiące gdy czas na to pozwoli.

W trwającym okresie wielkanocnym zachęcamy do sakramentalnego pojednania się z Bogiem tych parafian, którzy na Wielkanoc nie byli do spowiedzi.  Można to uczynić w każdy dzień przed Mszą św. w czasie półgodzinnej adoracji, a w piątek godzinnej. W piątek składka na misje.

 

 Nowe decyzje administracyjne uzależniają ilość wiernych od metrażu całkowitego kościoła , a nie tylko użytkowego  , dlatego obecnie w kościele  parafialnym może wziąć udział we Mszy Św., bądź nabożeństwach 30 osób, w Jastrzębi Górnej 25, a w Kąśnej Dolnej 20.

       Przyszedł II rachunek za ogrzewanie kościoła i kaplic w kwocie 5700 zł. Prosimy Was Drodzy Parafianie, abyście składali ofiary na parafię bądź to na składkę, bądź do puszki z napisem dla chorych w parafii - gdy w ciągu tygodnia będziecie w kościele. Można też wpłacić na konto parafialne

Krakowski Bank Spółdzielczy oddział w Ciężkowicach NRB. 90 8591 0007 0290 0000 1430 0001

        Pierwsza Komunia święta dla dzieci z klas III SP nie odbędzie się 31 maja.

Odpowiedni termin ustalimy z rodzicami.

 .       W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 1700. różaniec, który poprowadzi Róża z. pana  Stanisława Oślizlo.

Bardzo serdecznie dziękujemy  Wszystkim za wspólną modlitwę gdy każdego dnia łączycie się z nami  Drodzy Parafianie .

 Wszystkim Wam życzymy dobrego zdrowia,

obfitości Bożych darów i opieki Matki Bożej

na cały tydzień pracy,

a    wszystkich Solenizantów tego tygodnia

polecamy  wstawiennictwu św. Patronów.