Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 12 IV. 2020 r.

11.04.2020, Po długim czterdziestodniowym czasie przygotowania oraz po wielkiej paschalnej nocy oczekiwania chcemy dziś uwielbić Chrystusa Zmartwychwstałego i rozważyć słowa aniołów mówiących do niewiast: „Nie ma Go tutaj; zmartwychwstał" Skoro zmartwychwstał to znaczy, że odniósł ostateczne zwycięstwo, nad grzechem szatanem oraz śmiercią i z tego płynie dla nas radość.

Witając i łącząc się   wszystkimi   parafianami , wszystkim  całej  naszej parafii  życzymy   z  serca:   duchowej radości ze zwycięstwa życia nad śmiercią, prawdziwej wolności nad tym co nas tu na ziemi zniewala i ogranicza,  dobrego  zdrowia  , a nade wszystko Bożego  błogosławieństwa  w codziennych  trudach i dobrych szczęśliwych Świąt  .  Dobroć niech króluje  w naszych  domach rodzinach i  sercach - nie sięgajmy  w  tak wielkim dniu  po  alkohol  .

Msze św. dzisiaj jak w każdą niedziele. Dzisiaj Mszą św. wieczorną kończymy Wielkie  Trzy Dni naszej wiary ,Triduum Paschalne ,które są  zakończeniem Wielkiego  Postu i rozpoczynamy Oktawę Wielkanocną. Jutro drugi dzień świąt - Msze św. jak w niedziele. W przyszłą niedzielę Miłosierdzia Bożego ze względu naepidemię i ograniczenia nie będzie uroczystości odpustowych w Kościele  w Jastrzębi Górnej.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam przeżyć Triduum Paschalne: p. kościelnemu, p. organiście, p. lektorom. W szczególny sposób

dziękujemy tym, którzy złożyli dary do kosza dla biednych w naszej parafii

wystawionego w markecie Centrum, a paniom z Caritasu za ich

rozdysponowanie.

Z powodu ograniczeń ilości wiernych w Mszach św. pojawia się problem utrzymania parafii, dlatego prosimy Was Drodzy Parafianie, abyście składali ofiary na parafię. Można to uczynić w ciągu tygodnia przychodząc do kościoła i składając kwotę pieniężną do puszki z napisem dla chorych w parafii łub  wpłacali na konto. Krakowski Bank Spółdzielczy oddział w Ciężkowicach

NRB. 90 8591 0007 0290 0000 1430 0001

W gablocie znajdują się Msze Św., które w najbliższym czasie

zostaną odprawione poza parafią.

Na stole znajduje się świąteczna parsa katolicka.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Wiesław Mroszczyk lat. 69, śp. Jan Krakowski I. 73 oraz śp. Józef Jurkiewicz 1. 85. Polećmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu...

Niech Zmartwychwstały Chrystus  zwycięzca śmierci, piekła i szatana w ten  trudny  czas przeżywamy w sytuacji pandemii obdarza  wszelkimi  łaskami i błogosławieństwem na każdy  czas , chroni przed  lękiem , wlewa   nadzieje i wypełnia  nasze  serca miłością.