Parafia Jastrzębie

2 Niedziela Wielkiego Postu 08.03.2020 r.

07.03.2020, Jezus posłał Kościół do narodów, aby przez ewangelizację przemieniał go wewnętrznie. Jednym z istotnych elementów głoszenia Ewangelii jest sprawowanie sakramentów świętych. Uczestniczymy w Najświętszym Sakramencie. Zechciejmy przeżyć ten święty czas nie tak jak zawsze - ale lepiej, by nie obrażać Boga swoją obojętnością i oziębłością, ale ucieszyć Go szczerą pobożnością naszej modlitwy. Dziś szczególnie polecajmy Mu wszystkich misjonarzy w dniu modlitewnej solidarności z nimi, a także wszystkie kobiety.

We wtorek rozpoczniemy nowenną do św. Józefa. W piątek przypadnie 7 rocznica wyboru papieża Franciszka. W przyszłą niedzielę składka będzie na parafię.

       W naszej parafii są celebrowane nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątki o godz. 15.30 w JG, o 9.00 i 16.30 w kościele parafialnym oraz 17.00 w KD; Gorzkie Żale w niedziele w kościele parafialnym o godz. 15.30, a w kaplicach po Mszach św.

        Przypominamy, że Caritas rozprowadza baranki i paschaliki w cenie 5 zł. W markecie Centrum znajduje się kosz Caritasu na dary dla biednych w naszej parafii. Prosimy składać długotrwałe produkty żywnościowe. Skarbonki Caritas dla dzieci znajdują się dziś w kaplicach.

          Uczniów klas ósmych z rodzicami zapraszamy w środę na Mszę św. wieczorną, w czasie której nastąpi obrzęd wręczenia krzyży.

          Rekolekcje parafialne rozpoczniemy w sobotę wieczorem przed piątą niedzielą Wielkiego Postu tj. 28 marca nauką dla młodzieży.

        Pani Dyrektor SP w Kąśnej Dolnej i wychowawca serdecznie zapraszają dzieci wraz z rodzicami na dni otwarte do przedszkola. Można przyjść w każdy dzień w godz. od 8.00-13.00.

         Wielu seniorów zostało skrzywdzonych przez oszustów, którzy wyłudzili od nich pieniądze - dlatego dziś p. dzielnicowy po Mszy św o godz. 11.00 będzie rozdawał ulotki. Prosimy o odbieranie ich przez osoby starsze.

          Zbiórka ministrantów w poniedziałek po Mszy św. wieczornej, a DSM-u czwartek o godz. 15.00.

   Nasza parafia poszukuje grabarza dziękując dotychczasowemu za pełnienie tej funkcji. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do ks. proboszcza.

    Zachęcamy     do nabywania  i czytania prasy katolickiej: Małego Gościa, Idziemy, Miłujcie się, Niedziełi i Gościa Niedzielnego.

      W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli  do wieczności śp. Zdzisław Rąpała, 1. 70 i dawna parafianka śp. Michalina Wojtuń 1. 67. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu...

W nowy tydzień   idźmy  z Błogosławieństwem Dobrego Boga,

więc  wszystkim dobrej  niedzieli i szczęśliwego tygodnia