Parafia Jastrzębie

1 Niedziela Wielkiego Postu 01.03.2020 r.

29.02.2020, W każdą niedzielę na sprawowaniu Najświętszej Ofiary gromadzi nas Chrystusowa miłość. Słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii odkrywają przed nami szczególny sens tego wydarzenia, w którym - jako katolicy - powinniśmy uczestniczyć jak najczęściej, ponieważ „nie samym chlebem żyje człowiek" Na Mszy Świętej odnajdujemy to, czego świat dać nam nie może: Słowo, które stało się ciałem, abyśmy żyli na wieki.

W liturgii tego tygodnia obchodzić będziemy: -

w środę święto św. Kazimierza, królewicza.

       Dziś po prymarii zmiana tajemnic Róż Różańcowych. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Składka do puszki na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes.

Przypominamy, że w naszej parafii są celebrowane nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątki o godz. 15.30 w JG, o 9.00 i 16.30 w kościele parafialnym oraz 17.00 w KD; Gorzkie Żale w niedziele w kościele parafialnym o godz. 15.30, a w Kościołach Pomocniczych  po Mszach św.

      Caritas rozprowadza baranki i paschaliki w cenie 5 zł. W markecie Centrum znajduje się kosz Caritasu na dary dla biednych w naszej parafii. Prosimy składać długotrwałe produkty żywnościowe.

Na bocznych ołtarzach znajdują się skarbonki Caritas dla dzieci.

      W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek marca. Godzinna adoracja w piątek od godz. 15.30, a zakończona zostanie litanią do NSPJ i aktem oddania. Następnie będzie Droga Krzyżowa i Msza św.

     W pierwszą sobotę pół godziny przed Mszą św. wieczorną różaniec, który poprowadzi Róża z. Zofii Hołda.

      W czwartek o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie DSM-u.

.Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Małego Gościa, Idziemy, Miłujcie się, Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

 W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Władysława Haraf, 1. 91. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu...