Parafia Jastrzębie

7 Niedziela zwykła 23.02.2020 r.

22.02.2020, Pan zaprosił nas na ucztę eucharystyczną i daje nam Siebie bez ograniczeń, ale oczekuje, że również my będziemy hojni i wielkoduszni. Największym wyrazem wielkoduszności jest miłość nieprzyjaciół. W naszej diecezji przeżywamy kolejną synodalną niedzielę, która zwraca naszą uwagę na diecezjalne i parafialne media i zachęca do korzystania z nich .

 

Gratulujemy  Ks. diakonowi  Dariszowi  Haraf 

przyjętych  święceń i życzymy obfitych  łask  Bożych

i radości w pięknej  nowej  służbie Panu !!!!

/ zdjęcia ze  święceń  w naszej  galerii 2018/

W liturgii tego tygodnia obchodzić będziemy:

- w środę Popielec - rozpoczynający okres Wielkiego Postu i Komunii św. wielkanocnej. W tym dniu obowiązuje post ścisły i wstrzymanie się od potraw mięsnych. Powstrzymanie się od pokarmów mięsnych -  abstynencja dotyczy wszystkich, którzy ukończyli 14 rok i obowiązuje do końca życia; post ilościowy ścisły  (tylko trzy posiłki: raz do syta i dwa razy mniej) obowiązuje   wieku od 18-60 lat. Prosimy rodziców, aby wprowadzali dzieci w ducha pokuty, mimo tego, iż nie są jeszcze związane obowiązkiem postu.   . Składka na cele charytatywne.

  Okres Wielkiego Postu to nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątki o godz. 15.30 w JG, o 9.00 i 16.30 w kościele parafialnym oraz 17.00 w KD;

Gorzkie Żale w niedziele w kościele parafialnym o godz. 15.30, a w kaplicach po Mszach św.

W piątek na popołudniowe Drogi Krzyżowe młodzież do bierzmowania przyniesie książeczki do poświecenia tak w kościele parafialnym, jak i w kaplicach.

  Rozpoczął się  Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

Dziękujemy za  składkę na parafię, która wyniosła 3252 zł.

 Dziś po sumie  ostatnie w tym roku nabożeństwo   czterdziestogodzinne. Adoracja będzie w takim porządku jak w poprzednie  dwie niedziele tj.:

od 12.00 - 13.00 Jastrzębia Dolna

od 13.00 - 14.00 Kąśna Dolna

od 14.00 -15.00 Jastrzębia Górna

od 15.00 - 16.00 Kąśna Górna.

  P. dyrektor SP nr 1 w Jastrzębi informuje, że rekrutacja dzieci do klasy 1 SP zaczyna się od 1 marca i potrwa do 30 bm. Zapisu dokonują rodzice lub prawni  opiekunowie wypełniając odpowiednie dokumenty, które można pobrać w  sekretariacie lub ze strony internetowej szkoły. Podobną informacje przekazuje

P. dyrektor SP nr 2 w Jastrzębi, dodatkowo ogłaszając nabór do oddziału przedszkolnego, który zaczyna się od 20 lutego i trwać będzie do 20 marca 2020 r

Dyrekcja Publicznego Przedszkola w Jastrzębi informuje, że od 24 lutego do 20 marca odbędzie się rekrutacja dzieci do przedszkola na rok 2020/2021.

Zapisy dotyczą urodzonych w latach 2014 do 2017, a w szczególnych przypadkach tych, dzieci, które ukończyły 2,5 roku.

 W czwartek o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie DSM-u.

Zachęcamy  do nabywani a i czytania prasy katolickiej: Małego Gościa, Idziemy, Miłujcie się, Niedziełi i Gościa Niedzielnego.

Pamiętajmy   o prośbie  Ks. Biskup Ordynariusz  o przekazanie  1% swojego  podatku  na cele pożytku  publicznego  realizowanego przez Caritas Diecezjalną .

W nowy tydzień naszego życia, naszej codziennej pracy idźmy

z Błogosławieństwem Dobrego Boga, a życząc wszystkim dobrej

niedzieli i szczęśliwego tygodnia przyjmijmy  Boże

błogosławieństwo