Parafia Jastrzębie

4 Niedziela zwykła- Święto Ofiarowania 02.002.2020 r.

01.02.2020, Prorok Malachiasz zapowiada przyjście Pana do swej świątyni, które dziś w liturgii celebrujemy. Wspominając przyniesienie Jezusa przez Maryję i Józefa do świątyni w Jerozolimie uczymy się ofiarować swoje życie Wszechmogącemu Bogu tak jak Jezus ofiarował się Ojcu niebieskiemu. Modlimy się szczególnie za osoby życie konsekrowanego, które całkowicie chcą należeć do Boga. Polecajmy także ks. bpa. Władysława Bobowskiego w 45 rocznicę sakry biskupiej.

Dzisiaj    w    Święto Ofiarowania  Pańskiego czyli Uroczystość Matki Bożej Gromnicznej   poświęcenie gromnic na każdej Mszy św.  Gromnica - symbolizuje  Chrystusa –niech będzie w każdym domu   Na  czas  poświęcenia zabezpieczmy świece by nie pobrudzić stroju innych ludzi , a także Kościoła.   

 

    Dziś w  Uroczystość   Matki Bożej Gromnicznej   kończy się czas kolęd i choinek w naszych  domach .  Modlimy się  za rodziny naszej parafii , a  także  za zakonników i zakonnice  również  i  z naszej parafii bo dziś Światowy Dzień  Życia Konsekrowanego -     Ofiarami zaś na składkę  wspieramy  zakony klauzurowe w Starym Sączu Zakliczynie i Tarnowie

Dziś   przypada też 45 rocznica  święceń  biskupich  Ks. Bp.  Dra  Władysława Bobowskiego  modlimy się w Jego intencji .              

W liturgii tego tygodnia obchodzić będziemy:

w poniedziałek wspom. św. Błażeja - z tej okazji odbędzie się po Mszach św. obrzęd błogosławieństwa gardła,

w środę wspom. św. Agaty dziew, i męcz.,

w czwartek wspom. św. Pawła Miki i wspóbraci męczenników oraz czwarta rocznice świeceń biskupich ks. bpa Leszka Leszkiewicza .

Przyszedł rachunek za ogrzewanie kościoła i kaplic w kwocie 5000 zł. Składka na jego pokrycie będzie w najbliższą niedzielę.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek lutego. Msze św. w kaplicach o 16.00, natomiast w kościele o godz. 1600. będzie miało miejsce wystawienie Najświętszego Sakramentu   i godzinna adoracja zakończona litanią do NSPJ i aktem oddania. Następnie będzie Msza św. Bardzo prosimy aby ze spowiedzi skorzystać wcześniej tj. w ciągu tygodnia nie odkładając ją na piątek.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nabożeństwo czterdziestogodzinne. Będziemy je przeżywać przez trzy kolejne niedziele w kościele parafialnym po sumie.

Adoracja będzie w takim porządku:

od 12.00 - 13.00 Jastrzębia Dolna

od 13.00 - 14.00 Kąśna Dolna

od 14.00 -15.00 Jastrzębia Górna

od 15.00 - 16.00 Kąśna Górna.

Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej: Małego Gościa, Idziemy, Miłujcie się, Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

 

 W nowy tydzień naszego życia, naszej codziennej pracy idźmy z Błogosławieństwem Dobrego Boga , a życząc wszystkim dobrej niedzieli i szczęśliwego tygodnia, zaś dzieciom i młodzieży udanych ferii zimowych przyjmijmy  Boże błogosławieństwo.