Parafia Jastrzębie

2 Niedziela zwykła 19.01.2020 r.

18.01.2020, Eucharystia jest uwielbieniem Boga za działo zbawienia dokonane przez Jezusa w Duchu Świętym. Uczestnicząc we Mszy św. chciejmy wychwalać Boga za to, że Jego Syn rodzi się na ołtarzu i zostaje z nami w Najświętszym Sakramencie.


 

PIELGRZYMKA  PARAFIALNA  NA LITWĘ

 

                                16-20. O7.  2020

 

DZIEŃ I - 16.20.07.2020 -SOKOŁKA – GIETRZWAŁD

Wyjazd z Jastrzębi w godzinach nocnych. Dojazd do Sokółki - zwiedzanie, projekcja filmu. Dojazd do Gietrzwałdu, Msza Święta w Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej - zwiedzanie z przewodnikiem. Zakwaterowanie
w Domu Pielgrzyma, obiadokolacja, nocleg

 

Dzień II - 17.07.2020 - AUGUSTÓW – WILNO

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Augustowa, gdzie przepłyniemy szlakiem Jana Pawła II kanałem Augustowskim, aż do Sanktuarium w Studzienicznej. Msza Święta . Następnie przejazd do Wilna, zakwaterowanie w hotelu,  obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień III-18.07.2020-WILNOsz

Śniadanie. Zwiedzanie WILNA: Ostra Brama (kaplica i obraz Matki Boskiej
Ostrobramskiej), cerkiew św. Ducha, w którym pl6-17.07.2020 pochowani są trzej pierwsi święciprawosławni na Litwie, klasztor bazylianów, kościół św. Kazimierza,  ratusz (serce Wilna), dzielnica żydowska, kościół św. Ducha , Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, w którym znajduje się oryginał obrazu „Jezu, ufam Tobie", ul. Świętojańska (drukarnia J. Zawadzkiego / Wilno kolebka polskiego romantyzmu, ambasada Polski), Uniwersytet Wileński (tu studiował J. Słowacki, A. Mickiewicz, J.
I. Kraszewski, Cz. Miłosz), Katedra św. Stanisława (nekropolia królów polskich).
(Możliwość zorganizowania kolacji litewskiej z degustacją trunków). Przejazd do hotelu.  Obiadokolacja. Nocleg.

 

Dzień IV - 19.07.2020 - WILNO - TROKI
Po śniadaniu, wykwaterowane - dalsze zwiedzanie stolicy Litwy:
Kościół św. Piotra i Pawła -„perła" wileńskiego baroku , wzgórze Trzech
Krzyży z której zobaczymy wspaniałą panoramę miasta, cmentarz Rossa.
Następnie przejdziemy śladami św. Faustyny - domek na Antokolu i miejsce,
gdzie był namalowany obraz Jezu, ufam Tobie. Wyjazd na wieżę TV i obiad
z niesamowitą panoramą Wilna .Następnie wyjazd na zwiedzanie Trok.

             TROKI - „perełka w koronie Litwy" - niewielka miejscowość 27 km od Wilna. Tu znajduje się średniowieczny zamek - rezydencja Wielkiego księcia Witolda. Położony na wyspie jeziora Galve połączonej długim drewnianym mostem mocno strzeże swych tajemnic. Zamek odsłania zwiedzającym nie tylko piękno architektury, ale przede wszystkim arcydzieła kultury materialnej Wielkiego Księstwa Litewskiego. Zamek ma opinię najbardziej fotogenicznego w krajach bałtyckich. Spacer ul. Karaimską. Zakupy pamiątek na straganach w Trokach. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień V- 20.07.2020 - TORUŃ

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Torunia. Wizyta w Muzeum Piernika - warsztaty piernika. Następnie zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Nawiedzenie Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Św. Jana Pawła II - Msza Święta. Przejazd do miejsc zbiórek.

 

                                       Cena: 620 zł+ 150 e

 

CENA OBEJMUJE:

4 noclegi w hotelach ****                                                                                           Wyżywienie: Śniadania i obiadokolacje wg  programu                                                                                                                 Opiekę pilota                                                                                                                      Opiekę przewodników miejscowych                                                                                Systemy tour guide                                                                                                 Ubezpieczenie KL 15 000 euro, NNW 10 000 zł, OC 10 000  euro                                                                                       Ubezpieczenie od chorób przewlekłych                                                                  Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

 

CENA NIE OBEJMUJE:

50 euro -wstępy  do                                                                                                     zwiedzanych obiektów, rejs,                                                                                             obiad w wieży TV,                                                                                                    wyjazd na wieżę TV, ofiary , parkingi -                                    płatne u pilota w pierwszym dniu pielgrzymki                                                                                 20 euro/dzień - dopłata do pokoju jednoosobowego

 

DODATKOWE UBEZPIECZNIE:

-        od kosztów rezygnacji z powodu zachorowania nagłego - 45 zł

-        od kosztów rezygnacji z powodu choroby przewlekłej. -90 zł

 

Organizatorem Pielgrzymki jest:

TARNOWSKIE BIURO PIELGRZYMKOWE BeskidVision

Sp. Jawna S. Rusin i I. Kaczmarczyk, 34-300 Żywiec, ul. Kopernika 2

Ewidencja organizatorów i pośredników turystycznych nr 1226

 

 

 

W liturgii tego tygodnia obchodzić będziemy:

we wtorek wspom. św. Agnieszki, dziw. i męcz.,

w piątek wspom. św. Franciszka Salezego, bpa i dokt. Kośc.,

w sobotę święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła.

Dziś w Domu Kultury o godz. 14.00 rozpocznie się regionalny przegląd
grup kolędniczych. Szczegóły znajdziemy na plakacie w gablocie.

Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Chorych na Trąd oraz dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce, a w diecezji kolejną niedzielę synodalną.

Spotkanie Parafialnego Oddziału Caritas w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

W tym tygodniu obchodzić będziemy Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji serdecznie zapraszamy wraz z dyrekcjami szkół, nauczycielami i radami rodziców oraz uczniami na Msze Św.: we wtorek w JG o godz. 12.00, w środę w KD o godz. 9.00, a w kościele parafialnym o godz. 10.00.

W naszej parafii zakończyliśmy wizytę duszpasterską zwaną kolędą.
Dziękujemy Wam za wspólnie spędzone chwile i złożone ofiary.

Spotkane DSM -u w czwartek o 15.00. Zbiórka ministrantów w kościele parafialnym w poniedziałek o 16.00, a w kaplicach po _ Mszach św.

Spotkanie uczniów kl. ósmych SP w środę w czasie wieczornej Mszy św.

Rodziców tegorocznych kandydatów do sakramentu bierzmowania
zapraszamy na spotkanie we wtorek po Mszy św. wieczornej.

Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej: Małego Gościa, Idziemy, Miłujcie się, Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

W ostatnim tygodniu na naszym cmentarzu odbył się pogrzeb
parafianina śp. Adriana Kędziora 1. 28, w wczoraj odeszła do wieczności  śp. Marianna Piątek, której pogrzeb będzie poza parafią. Polećmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu...