4 Niedziela Adwentu 22.12.2019r.

21.12.2019, Dziś ostatnia już niedziela Adwentu. Stoimy niejako u progu świąt. Nasza radość staje się coraz pełniejsza, bo Odkupiciel nadchodzi. Patrząc dziś na Maryję i Józefa, którzy przyjmują Zbawiciela, niech i w naszych sercach będzie gotowość na przyjęcie przychodzącego do nas Boga.

W liturgii tego tygodnia oprócz Bożego

Narodzenia i św. Szczepana

obchodzić będziemy:

w piątek święto, św. Jana Ewangelisty - poświęcenie wina,

w sobotę święto św. Młodzianków Betlejemskich.

Dziękujemy za składkę na parafię, która wyniosła 4100 zł., a także panu za wykonanie skarbonki na ofiary dla biednych i chorych w naszej parafii.

W przyszłą niedzielę - w święto św. rodziny obchodzić będziemy w naszej diecezji kolejną niedzielę synodalną.

Od 27 grudnia rozpoczniemy kolędę, na czas której nie będzie Mszy św. w dzień powszedni w kaplicach dojazdowych z wyjątkiem pierwszego
piątku - podobnie w czasie ferii.

Będzie ona miała charakter liturgiczny i duszpasterski z modlitwą, błogosławieństwem kapłana i rozmową na temat wiary oraz życia religijnego w rodzinie. Niech w tym szczególnym obrzędzie uczestniczą wszyscy członkowie rodziny. Niech na stole będzie krzyż, woda święcona i kropidło

We wtorek przeżywać będziemy wigilię przed uroczystością Bożego Narodzenia.

Zadbajmy, aby miała religijny charakter. Zachęcamy do religijnego obchodu wigilijnej wieczerzy, podkreślonego przez wspólną modlitwę rodzinną, odczytanie Ewangelii o narodzeniu Pańskim, łamanie się opłatkiem, oraz śpiew kolęd. Zachęcamy do zachowania charakteru postnego Wigilii, oraz powstrzymania się od pokarmów mięsnych.

Msza św. kończąca roraty będzie o godz. 8.00.

W środę - Boże Narodzenie. Pierwszą Mszę św.
zwaną pasterką odprawimy o północy, w czasie której będzie zbierana składka na Fundusz Ochrony Życia.

Pozostałe Msze św. w porządku
niedzielnym. W czwartek święto św. Szczepana - Msze św tak jak w niedzielę, po każdej Mszy św. poświęcenie owsa.

Składka na Uniwersytet Papieski w Krakowie i Tarnowie. Na sumie nastąpi rozesłanie kolędników
misyjnych.

W zakrystii można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny. Ofiara złożona przy ich odbiorze zostanie przeznaczona na organistę.

Przy wyjściu z kościoła są rozprowadzane świece Caritas na stół  wigilijny.

Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej: Małego Gościa,
Idziemy, Miłujcie się, Niedzieli i świąteczny numer Gościa Niedzielnego

w cenie 10 zł.

W ostatnim tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności śp.

Jan Kiełbasa 1. 73. Polećmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu.

Dobry Jezu...