Niedziela Adwentu 01.12.2019r.

30.11.2019, 1. W okresie Adwentu, który rozpoczynamy oczekujemy Pana i przygotowujemy się na Jego na przyjście. Aby Go spotkać, trzeba czujnie oczekiwać, czego obrazem jest wyciszenie i modlitwa w kościele bezpośrednio przed uczestnictwem w Eucharystii. Niech nasze wyciszenie pomoże nam odpowiednio przeżyć spotkanie ze Zbawicielem.

we wtorek wspom. św. Franciszka Ksawerego, prezb.,

w piątek wspom. św. Mikołaja, bpa.,

w sobotę wspom. św. Ambrożego bpa i dokt. Kośc..

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Niepokalanego  Poczęcia NM Panny.

Dzieci klas III SP. zapraszamy na Mszę św. o godz.
11.00, w czasie której nastąpi poświęcenie medalików.

Zbiórka do puszki będzie na Kościoły na Wschodzie.

Od jutra rozpoczniemy roraty, które w naszej parafii będą celebrowane  codziennie z wyjątkiem niedziel o godz. 17.00.

Serdecznie wszystkich zapraszamy do udziału w roratach, a szczególnie dzieci z rodzicami i młodzież. Na początku Mszy św. roratniej będziemy uczestniczyć w procesji przez kościół, niosąc zapalone lampiony.   Dzieci będą uczestniczyć w konkursie adwentowym przynosząc namalowane serduszka z dobrymi uczynkami  i drogą losowania - zabierać z kościoła figurkę z Dzieciątkiem Jezus, będą też otrzymywać obrazki po roratach do planszy adwentowej. Serdecznie wszystkich już od jutra zapraszamy na piękne roraty.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota grudnia.
Ze spowiedzi można skorzystać w każdy dzień tygodnia przed Mszą Św., a w piątek godzinę.

Godzinna adoracja Pana Jezusa w monstrancji
zakończona litanią do NSP J i aktem oddania - w piątek od godz. 16.00. W tym dniu podczas Mszy św. będzie składka na misje.

W pierwszą sobotę pół godziny przed Mszą św. wieczorną różaniec,  który poprowadzi młodzież z klas ósmych, następnie będzie montaż
słowno-muzyczny i Msza Św., w czasie której nastąpi przyjęcie kandydatek
do Służby Maryjnej.

Spotkanie LSO i DSM-u ze św. Mikołajem sobotę po Mszy św.  wieczornej.

W czwartek spotkanie DSM-u o godz. 15.00.

W zakrystii można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny. Ofiara złożona przy ich odbiorze zostanie przeznaczona na organistę.

Dziś Szkolne Koło Caritas działające przy ZS Ponadpodstawowych w Zakliczynie rozprowadza paczki z własnoręcznie upieczonymi ciastkami.
Jedna paczka to koszt 10 zł. - można złożyć większą ofiarę.

Zachęcamy     do kupowania i czytania prasy katolickiej: Małego Gościa,
Idziemy, Miłujcie się, Niedzieli i Gościa Niedzielnego
w cenie 6 zł.

Mamy być czujni, mamy napełniać nasze serca gotowością na spotkanie Pana. Oto adwentowy program. Niech w jego realizacji wspomaga nas Jezus Eucharystyczny. Pozostańmy jeszcze na krótką adorację  i Jego  błogosławieństwo .