34 Niedziela- Uroczystość Chrystusa Króla 24.11.2019r.

23.11.2019, 1. Przeżywamy Uroczystość Chrystusa Króla wszechświata i zakończenie liturgicznego roku, a w diecezji kolejną Niedzielę Synodalną pod hasłem: Parafialne dziedzictwo przeszłości. Mamy to wszystko co odziedziczyliśmy po przodkach zachować i pomnożone przekazać potomnym, aby Chrystus nasz Król u schyłku naszego życia przyjął nas do swojego królestwa. Dziś za publiczne odmówienie litanii do Najświętszego Serca Jezusowego i aktu oddania można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

- w sobotę święto św. Andrzeja Apostoła.

Dziś odpust w Turzy, a w sobotę w Ciężkowicach. Składka na potrzeby parafii wyniosła 4000 zł - Bóg zapłać.

Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy
nowy rok liturgiczny i Adwent. W tym okresie będą do nabycia świece caritas na stół wigilijny.

W czwartek obchodzić będziemy 10 r. święceń
biskupich Pasterza naszej diecezji bp. Andrzeja Jeża.

Spotkanie LSO w poniedziałek o godz. 16.00, a DSM-u w czwartek o  godz. 15.00.

Uczniów klas ósmych zapraszamy na comiesięczne spotkanie we wtorek o godz. 16.30 w kościele.

Rodzice uczniów klas VIII będą mieli spotkanie w czwartek po Mszy św.  wieczornej w kościele.

W     gablocie są wystawione wypominki roczne, które będą czytane od  przyszłej niedzieli.

Spotkanie Caritas w piątek po Mszy św. wieczornej.

Od przyszłej niedzieli w zakrystii można będzie nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny. Ofiara złożona przy ich odbiorze zostanie przeznaczona na organistę.

W przyszłą niedzielę Szkolne Koło Caritas działające przy ZS Ponadpodstawowych w Zakliczynie będzie rozprowadzało paczki z
własnoręcznie upieczonymi ciastkami. Jedna paczka to koszt 10 zł. - można złożyć i  większą ofiarę.

Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej: Małego Gościa,
  Niedzieli i Gościa Niedzielnego