Parafia Jastrzębie

32 Niedziela zwykła 10.11.2019r.

09.11.2019, 1. Życie doczesne jest czasem próby. Przynosi man wiele trudnych doświadczeń i wyzwań. Boże słowo przypomina nam, że będziemy osądzeni z naszego postępowania. Wybierajmy i czyńmy dobro, abyśmy osiągnęli szczęśliwą wieczność.

 

W liturgii tego tygodnia obchodzić będziemy:

w poniedziałek wspom. św. Marcina z Toures, bpa 101 Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości,

-we wtorek wspom. św. Jozafata bpa i męcz.,

w środę wspom. św. pierwszych polskich męczenników i dzień imienin  ks.Kanonika.

Przed kościołem można złożyć do puszki ofiarę na Kościół w potrzebie.

W  przyszłą niedzielę składka na potrzeby parafii.

Jeśli pogoda na to pozwoli  to za tydzień w o godz. 13.00 będzie różaniec na cholerycznym cmentarzu   za zmarłych tam pochowanych.

W ostatnim tygodniu zapłaciliśmy 2700 zł za wywóz śmieci z cmentarza. Apelujemy o zabieranie ich do swoich domów, gdyż każde gospodarstwo  płaci kwotę zryczałtowaną za śmieci i nie ma sensu, aby parafia płaciła  dodatkowo tak duże kwoty za cmentarne śmieci.

Bóg zapłać p. Jerzemu Jurkiewiczowi za remont drzwi do kaplicy  

Komisariat Policji w Ciężkowicach zwraca się z prośbą do mieszkańsów parafii Jastrzębia o używanie elementów odblaskowych w godzinach wieczorno-nocnych.

Przypominamy, że wypominki listopadowe są czytane codziennie pół  godziny przed Mszą św. wieczorną o godz. 16.30 połączone z odmówieniem Koronki  Bożego Miłosierdzia  i Mszą św. o godz. 17.00

 Spotkanie rodziców klas III SP w piątek po Mszy św. wieczornej w kościele. W środę będą zbiórki:DSM-u o godz. 15.00, a LSO po Mszy św.  wieczornej.

 Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej: Małego Gościa ,

Idziemy, Miłujcie się, Niedzieli i Gościa Niedzielnego w cenie 6 zł.