30 Niedziela zwykła 27.10.2019r.

26.10.2019, Nasz kościół parafialny jest powodem naszej dumy. Nasi przodkowie wznieśli go z własnych ofiar dla Boga i dla siebie. Chcieli, aby im przypominał o Bogu i jego przykazaniach w codziennym życiu. Dzisiaj obchodzimy uroczystość poświecenia tego kościoła. Chcemy się o niego zatroszczyć i przekazać go następnym pokoleniom – dzieciom i wnukom, aby i oni o Bogu nigdy nie zapomnieli. Równocześnie, jak co miesiąc, powraca także niedziela synodalna. Dlatego jesteśmy zaproszeni do modlitwy za naszą parafię i do refleksji nad znaczeniem grup młodzieżowych w jej funkcjonowaniu.

Przeżywamy w diecezji kolejną niedzielę synodalną a w parafii Rocznicę Poświęcenia naszej świątyni. Dbajmy o nią, ale też pamiętajmy, że jesteśmy
świątynią Ducha Świętego i nie wolno mam zaśmiecać grzechami świątyń naszych serc.

w poniedziałek święto św. Szymona i Judy Tadeusza, apostołów,

w piątek Uroczystość Wszystkich Świętych, która znosi post piątkowy,

w sobotę Dzień Zaduszny.

W przyszłą będzie zmiana tajemnic Róż Różańcowych po Mszy św. ogodz. 7.00, a składka na diecezję.

We Wszystkich Świętych Msze św. do
południa będą według porządku niedzielnego, natomiast po południu będzie Msza św. na cmentarzu o godz. 13.0, a następnie procesja.

Młodzież będzie zbierała na cmentarzach składkę na WSD w Tarnowie.

Od  pierwszego listopada do 8 listopada,  nawiedzając cmentarz i modląc się za zmarłych można zyskać odpust zupełny  pod zwykłymi warunkami.

Są nimi łaska uświęcająca, przyjęcie Komunii świętej i modlitwa i w intencjach ojca św.dowolna

Zaś od południa 1 listopada  i  2 -go  za nawiedzenie Kościoła i odmówienie w nim Ojcze nasz, Wierzę w Boga

Ze spowiedźi możemy skorzystać codziennie pół godziny przed Mszą św.

Dziękujemy za składkę na misje i z poprzedniej niedzieli na parafię, która wyniosła 3787zł.

W dzień zaduszny Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00, 15.00,  o 16.00 w JG i o 17.00 w KD.

Spotkanie rodziców klas ósmych we wtorek po Mszy św wieczornej w kościele.

Dziękujemy za prowadzenie różańca w ubiegłym tygodniu, a w  rozpoczętym prosimy:

w poniedziałek DSM ,

we wtorek rodziców klas ósmych,

w środę grupę młodzieżową,

w czwartek LSO.

Przypominamy, że na bocznych ołtarzach znajdują się kartki na wypominki. Prosimy wypełniać je czytelnym pismem z zaznaczeniem gdzie
mają być czytane. Imiona napiszmy w pierwszym przypadku.

Wypominki  roczne będą czytane od pierwszej niedzieli grudnia, a listopadowe  codziennie przed Mszą św. wieczorną.

Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej: Małego Gościa,Idziemy, Miłujcie się, Niedzieli i Gościa Niedzielnego z filmem w cenie 6 zł.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do  wieczności śp. Krzysztofa Nowak 1. 88. Polećmy jej nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu.    Dobry Jezu...

Życzymy Wam miłej niedzieli i radosnych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół. Zawierzmy Matce Bożej Różańcowej  nasze rodziny, wszystkie codzienne sprawy, problemy i trudności. Polećmy Solenizantów, Solenizantki, wszystkich gości, dzieci, młodzież, rodziców,  Polećmy parafian przebywających z dala od rodzin, zwłaszcza poza granicami kraju. Prośmy by ta wspólna modlitwa umocniła nas do dawania świadectwa wiary na co dzień wszędzie tam gdzie żyjemy i pracujemy. /Pod Twoją obronę./