Parafia Jastrzębie

26 niedziela zwykła 29.09.2019r.

28.09.2019, Bogactwo wystawia człowieka na ryzyko utraty zbawienia. Dzieje się tak dlatego, że daje poczucie bezpieczeństwa i samowystarczalności. Niestety bogactwo często zamyka także na potrzeby innych ludzi. Dlatego Chrystus przypomni nam dzisiaj przypowieść o bogaczu i Łazarzu, aby nas przestrzec i pomóc wybierać to co służy naszemu prawdziwemu dobru. Zdobywając bogactwa materialne nie możemy zapomnieć o bogactwie duchowym, toteż przeżywając kolejną niedzielę synodalną będziemy modlić się za naszą parafię. Będziemy prosić Boga by umocnił w nas poczucie wspólnoty i wzajemnej odpowiedzialności. Będziemy także odkrywać znaczenie nieustannej katechezy, która nie jest zarezerwowana tylko dla dzieci, ale kierowana jest również do wszystkich dorosłych

Przeżywamy w naszej diecezji kolejną niedzielę synodalną oraz Dzień Modlitw o Trzeźwość.

W przyszłą niedzielę składka na diecezję,a do kopert na organistę.

W liturgii tego tygodnia obchodzić będziemy:

w poniedziałek wspom. św. Hieronima, prezb. i dokt. Kośc.,

we wtorek wspom. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dokt. Kośc.,

w środę wspom. św. Aniołów Stróżów

w piątek wspom. św. Franciszka z Asyżu,

w sobotę wspom. św. Faustyny Kowalskiej.

 

Od wtorku rozpoczniemy nabożeństwa różańcowe, które w naszej  parafii będą odprawiane w dni powszednie w kaplicach o godz. 16.00,               Msze św. będą sprawowane na przemian, a w kościele o 17.00.
Natomiast w niedziele o 15.30.

 

Gromadźmy się  jak  najchętniej  na różańcu ; tak   starsi  jak i młodzież i dzieci,  tym bardziej , że  za odmawianie  różańca codziennie  możemy  zyskać odpust  zupełny zaś za  Litanie  do  Matki Bożej  i modlitwę do Św. Józefa - cząstkowy . Warto więc zyskiwać  te odpusty by ofiarować je za zmarłych , a oni  bardzo  potrzebują naszych odpustów  zwłaszcza  gdy odejście  ich było  niespodziewane czy tragiczne  a i my będziemy  mieć później   prawo  do  nieba .

 

Wierni ,którzy  odmawiają różaniec  w kościele lub  kaplicy zyskują odpust  pod  zwykłymi warunkami / Komunia św. modlitwa w  intencjach  Ojca  św. / Do zyskania odpustu wymagane jest nie tylko odmawianie  paciorków lecz także nabożne rozważanie tajemnic różańcowych . Cząstkę różańca należy  odmawiać bez przerywania  z zapowiadaniem poszczególnych tajemnic

 

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota  października. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą św., a w  piątek godzinę.

O poprowadzenie różańca w tym tygodniu prosimy:

We wtorek    LSO,

w środę DSM,

w czwartek TPWSD,

w piątek uczniów z VIII  klas,

w sobotę Caritas.

Składka na misję będzie w każdy pierwszy piątek miesiąca podczas  Mszy św.

Godzinną adorację w pierwszy piątek rozpoczniemy o godz. 16.00,na zakończenie której odmówimy litanię do NSP J i akt oddania.
Następnie będzie nabożeństwo różańcowe i Msza św.

W najbliższą sobotę w Nowym Sączu odbędzie się diecezjalne spotkanie młodych Synaj. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do księży.


Także w tym dniu odbędzie się pielgrzymka nauczycieli do Lipnicy  Murowanej.

Z ciężkowickiego dekanatu jest organizowany autokar.   Nauczycieli prosimy o zgłaszanie się do kapłanów.

 

 Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej:

Małego Gościa, Gościa Niedzielnego, Niedzieli.