23 niedziela Uroczystość Narodzenia NMP 08.09.2019r.

07.09.2019, Przeżywamy w naszej diecezji uroczystość Narodzenia NMP - odpust w tarnowskiej katedrze. Jej Narodzenie utwierdza nas w pokoju, bo oto na świat przyszła Nowa Ewa, która swoim posłuszeństwem przerwała niewierność człowieka wobec Bożego prawa. Po każdej Mszy św nastąpi poświęcenie siewnego ziarna.

W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Światowy Dzień Środków   Społecznego Przekazu.

w piątek wspom. św. Jana Chryzostoma, bpa i dokt. Kośc.,

W sobotę święto Podwyższenia Krzyża św. - z tej racji odprawimy w   kościele Drogę Krzyżową o godz. 17.30.

W piątek nabożeństwo fatimskie rozpoczniemy od figurki na Lipkach przy państwach: Haraf-Mruk o godz. 17.30. Następnie będzie procesja i figurą i Msza św. w kościele.

Spotkanie rodziców klas siódmych i ósmych będzie w czwartek w kościele po Mszy św. wieczornej.

Lokalna Grupa Dunajec - Biała informuje, że od 24 września do 8 października prowadzi nabór wniosków o przyznanie pomocy w
różnych zakresach. Szczegóły znajdziemy w gablocie.

Zbiórka LSO tj. ministrantów i lektorów będzie po Mszach św.wieczornych: -

w poniedziałek przy kościele parafialnym;

we wtorek   w JG,

w środę w KD.

Wpiątek na godz. 19.00 na plebanię zapraszamy młodzież i członków grupy teatralnej na spotkanie organizacyjne.

Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Miłujcie się.

W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczność: śp. Maria Broniek 1. 86, Adam Smiertka 1. 77, Józef Bania 1. 76 i Piotr Kucharczyk 1. 50.

Polećmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu
miłosierdziu. Dobry Jezu...