Parafia Jastrzębie

XVII Niedziela Zwykła 28. VII . 2019 r.

27.07.2019, Gromadzimy się na Eucharystii, by wielbić i dziękować Bogu za wszystko, co od Niego otrzymujemy. On dostrzega bowiem nasze potrzeby . Przenika naszą codzienność i umacnia nas w słabościach. On również i dzisiaj staje pośród nas jako Bóg zatroskany o ludzkie losy i chce nas pokrzepić swoim słowem i karmić swym Ciałem, abyśmy potrafili dzielić się dobrami duchowymi i materialnymi z bliźnimi i strzegli ich przed wszelkim złem.

Od czwartku   nowy  miesiąc  sierpień  miesiąc  trzeźwości  stąd dziś  list Episkopatu Polski . Odpowiadając na  wezwanie  Biskupów  Polski    uczyńmy wszystko  przez modlitwę , przykład  życia  i oddziaływanie apostolskie by cały sierpień  był miesiącem trzeźwości  w naszej Ojczyźnie  i  w  naszej  parafii .

W tygodniu :

W poniedziałek  św.  Marty

W środę    wspomnienie Ignacego z Loyoli

W czwartek     pamiętna 75 rocznica Powstania  Warszawskiego dla oswobodzenia  naszej Ojczyzny  i w   czwartek  też  św.  Alfonsa   Marii Liguoriego  Bp. i dok  Kościoła  założyciela Zgromadzenia Ojców Redemptorystów .  . 

W  Piątek    - 2  sierpnia  zyskujemy odpust zwany  „odpustem  Porcjunkuli”, cząstkowy lub  zupełny .

Warunki odpustu to:  nabożnie nawiedzić Kościół i odmówić w nim: 

Ojcze  nasz , Wierzę w Boga  oraz  przyjąć  Komunię św. pomodlić  się w intencjach  Ojca św. i  wyzbyć  się  przywiązania   do grzechu nawet lekkiego.

 

We   wtorek 6 sierpnia jest     Święto Przemienieni  Pańskiego , które uczcimy odpustem  już  w najbliższą     niedziele czyli  4 sierpnia   

  W przyszłą niedzielę Msze  św. .będą    w Kościele  parafialnym o  7.00 :  9,00   ; 11.00      suma odpustowa   i  o 16.00 oraz  w  Kąśnej  o  godz. 9.00 . Zapraszamy wszystkich  do  parafialnej  świątyni ,   by wszyscy  mogli  zyskać odpust , bowiem  nie będzie Mszy  św. w    w  Jastrzębi  Górnej . W  odpustowe uroczystości  kazanie  wygłaszał  będzie  Ojciec  Stanisław  Kiełbasa.

 

By  w patronalne święto naszej parafii zyskać odpust zupełny  trzeba  nawiedzić -  wejść do Kościoła  i odmówić  w nim Ojcze nasz i  Wierzę  w  Boga  oraz  przyjąć  Komunię   św. , pomodlić  się w intencjach  wskazanych przez  Ojca  św. i  wyzbyć się  wszelkiego  zła nawet  najmniejszego  grzechu .   

 

         Zapraszamy na odpust  też  wszystkich  drogich Rodaków ,  Gości by razem  uwielbiać  Boga i wypraszać sobie  potrzebne  łaski   

Zadbajmy na odpust  o piękną oprawę  . Prosimy o  niesienie sztandarów , różańca obrazów  , dzieci o  sypanie  kwiatów  ,by było jak najwięcej  dzieci  zwłaszcza dziewczynek do sypania  kwiatków ; prosimy też  I Komunijne dzieci o przyjście w komunijnych  strojach   i to  wszystkie z całej parafii  na  sumę o 11.00 i włączenie się w uroczystość odpustową . Drodzy Rodzice  postarajcie  by dzieci  I Komunijne  były na sumie i na procesji 

W czasie  odpustu  zachowajmy się   godnie   a  zwłaszcza   w czasie Mszy  św. Nie handlujmy  , nie strzelajmy  z różnej broni  -   uszanujmy procesję  .  Pamiętajmy  o duchowym przygotowaniu się    do odpustu  o spowiedzi i Komunii św. 

Przeżyjmy odpust jako zjednoczenie  z Chrystusem , Okazja do spowiedzi  będzie tak w tygodniu  jak i  w sobotę   od  godz. 17.00

 

Nadto  w tygodniu  I Czwartek ,  Piątek i Sobota miesiąca  sierpnia .

Spowiedź będzie   w czwartek i piątek  w Kościele parafialnym  od 17.00 oraz przy nabożeństwie nowennowym we wtorek i środę  w Jastrzębi G. i Kąśnej od  godz. 18.30  .

Bardzo serdecznie zapraszamy  wszystkich   do   spowiedzi , a szczególnie dzieci  .

W I Piątek Msza  św.  w Jastrzębi G. o 18.00 , a w Kąśnej o 19,00.

W I Piątek jak  zwykle nasza   adoracja  do  20.00 najpierw po Mszy św.   dzieci  później  do 20.00 Ojcowie i matkii   młodzież  . Mimo wakacji   tym bardziej  pamiętajmy  o  tej   wyjątkowej adoracji. 

 

Niedziele  przyszła jest   pierwszą niedzielą miesiąca     ze  zmianą tajemnic  różańcowych

Bóg  zapłać  za złożone ofiary  w ubiegłą  niedziele  na sprawy  parafii  wyniosły 3620 zł.

  Polecamy   nasze     religijne  gazety Niedziele jak  i

Gościa Niedzielnego .

Z  Jezusem Przemienionym  przeżywajmy nadchodzący

tydzień.