Parafia Jastrzębie

XIII Niedziela Zwykła 30 . VI . 2019r.

29.06.2019, Przeżywamy dziś ostatnia niedzielę czerwca . Rozpoczęły się wakacje, urlopy - zasłużony wypoczynek. Jednak nie to jest powodem radości dla nas chrześcijan ale fakt, że Pan Bóg jest z nami na naszych drogach życiowych i towarzyszy nam swoją miłością jak najlepszy przyjaciel. I pragnie byśmy dla Niego umieli zostawić wszystko , by był najważniejszy w naszym życiu . Jego obecność jest bliska szczególnie podczas każdej Mszy św. . On sam mówi do nas, On sam ofiaruje się na ołtarzu . Ciesząc się Jego obecnością i przeżywając kolejną niedzielę synodalną chciejmy docenić znaczenie niedzielnej Eucharystii w naszym tygodniowym rytmie zajęć i obowiązków.

        Dzisiaj    w Kąśnej przeżywamy  odpust  ku  czci  Matki  Bożej Nieustającej  Pomocy . Odpustowa  suma z procesją   będzie  o  10.30. ,   którą odprawi   ks. mgr  Mateusz  Florek    wikariusz z Ciężkowic   -  serdecznie zapraszamy na odpust . 

 

Związku  z odpustem    Msze św. są  dzisiaj  w następującym porządku o 7.00 , 9.00 i 16.00 w Kościele parafialnym w Jastrzębi G.  o 9.00  a  10.30  w Kąśnej odpustowa  suma  

     Cieszymy się   pięknym nabożeństwem na cmentarzu i wszystkim Bóg  zapłać za udział.  Dziękujemy też za udział  w oktawie  Bożego Ciała i procesjach .     

 

   We wtorek święto   Najśw.  Maryi Panny  Tuchowskiej , a w poniedziałek     rozpoczęcie  Wielkiego  Odpustu   w Tuchowie  .Zapraszamy  czcicieli Maryi do  wzięcia  udziału  - zapoznajmy się  z programem  i weźmy udział  w  odpuście

W środę św. Tomasza apostoła, w sobotę wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej.

 

Niedziela przyszła pierwsza  miesiąca adoracyjna , że  zmianą  tajemnic  różańcowych

 

Zaś  w  tygodniu    I  piątek i sobota  miesiąca.   Z racji I piątku  spowiedź we  wtorek  i środę  w Kościołach  pomocniczych od 18.30     zaś zwartek i piątek  od  17.00  w Kościele parafialnym  . W  Piątek Msza  św.  w Jastrzębi G. o 18.00 , a w Kąśnej o 19.00. W I Piątek jak zwykle nasza   adoracja  do  20.00 najpierw po Mszy św.   dzieci i młodzież     później  Ojcowie i matki. Mimo wakacji   tym bardziej  pamiętajmy  o tej   wyjątkowej adoracji.                                                                                                                         

Zakończyła się kolejna kolejka  troski  o piękno  naszego  Kościoła parafialnego  . Wszystkim za trudy i prace kwiaty  składamy  Bóg  zapłać . Już tydzień  temu  zaczęła się  kolejna od  Lipek od  państwa  Gaborek , prosimy o  kontynuowanie .

              Dzisiaj po Mszy  św  wieczornej  spotkanie  Zespołu  Synodalnego  -  zapraszmy  wszystkich członków. 

 

Zachęcamy do udziału w 37  Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 sierpnia 2019 r. Zapisy na pielgrzymkę przyjmujemy do końca lipca w każdej parafii, a w sierpniu u ks. przewodnika.

 

Polecamy też  Gazety  religijne  z dobrymi  artykułami