Parafia Jastrzębie

Uroczystość Najświętszej Trójcy 16.VI. 2019 r.

15.06.2019, Świętujemy dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej . Kościół przypomina nam prawdę ,że jeden Bóg jest jednocześnie wspólnotą trzech kochających się Osób: Ojca i Syna i Ducha Świętego . Kiedy czynimy znak krzyża świętego wyznajemy wiarę w Boga w Trójcy Jedynego . Od tego wyznania zaczynamy każdą modlitwę ,dzień, pracę , a nawet posiłek . Bóg zaprasza nas dzisiaj byśmy zgłębiali Jego tajemnicę - nie tyle rozumem co kochającym i wierzącym sercem . Dzisiaj łączymy się z całą Diecezja i ze Starym Sączem przeżywając Święto Rodziny pod przewodnictwem pasterza naszej Diecezji ks. bp dr Andrzej Jeż . Radość wspólnej modlitwy utrwali festyn dla rodzin, organizowany przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Tarnowskiej Módlmy się więc gorąco w intencji naszych rodzin ,a ofiarą na składkę wesprzyjmy sprawy naszej parafii .

  Dzisiaj  wizytacja  Kanoniczna  Ks. Bp. St.  Salaterskiego  w Bruśniku

Dziękujemy organizatorom za trud jak i  wszystkim uczestniczącym w Parafiadzie.  za radosne przeżywanie tego  spotkania. 

  W poniedziałek  wspomnienie  Św. brata  Alberta  Chmielowskiego.

Dobiega końca  kolejny Rok szkolny i katechetyczny ,kolejny rok nauki religii w

szkole .  Dziękujemy  Dyrekcji szkół  nauczycielom  i wszystkim  dzieciom ,że lekcje

religii w  szkołach  upływały w miłej  atmosferze . Msze św. i  nabożeństwa na zakończenie  Roku Szkolnego będą w  środę  : w Jastrzębi  Dolnej o 8.00  dla Szkoły Podstawowej i  dla   Gimnazjum,      w  Jastrzębi G. dla  Szkoły Podstawowej   nr 2 o godz. 9.30; a w Kąśnej  dolnej   o  godz. 11.00    

 Przez  najbliższe dni  a  w szczególnie  we poniedziałek i wtorek     -  spowiedź w  Kościele parafialnym   od 17. 00   Wyruszcie Drogie  Dzieci  z Jezusem w sercu  na wakacje  . 

 W czwartek zaś Uroczystość  Najśw.  Ciała  i Krwi  Pańskiej – Boże Ciało.     Oddamy uroczysty  hołd  P. Jezusowi  obecnemu  w  Najśw.  Sakramencie  w  uroczystej procesji  do  czterech ołtarzy . Msze św. w  Boże  Ciało  będą  o 7.00;  9.00 ; 16,00 w Kościele  i tylko w Kościele parafialnym . Zgromadźmy się  jak  najliczniej na Mszy św. o  9,00  by  w procesji uczcić dobrego Pana  bo nie ma Mszy  św. w Kościołach pomocniczych .   Prosimy o przygotowanie pięknych ołtarzy w takiej kolejności:

 1- przy kaplicy III upadku Mieszkańcy - Podlasu od pań. Ireny i Józefa Kuzerów do państwa Kiełbasów Wszołków

II - przy bloku i Ośrodku Zdrowia Mieszkańcy Rybówek od pań. Maksymowskich do pani Truchan

III  - przy pomniku Jana Pawła  - Kąśna Górna Za Rzeką od pań Krystyny Stefana
Krzyszkowskich do pań. Lucyny Piotra Gucwów.

IV przy Kościele    Mieszkańcy Jastrzębi - Bobowa od pań. Jadwigi Waldemara
Krawczyk do pań Stanisławy Janusza Gawron                                                                                                      

      Prosimy  też o piękną oprawę  o niesienie   obrazów  sztandarów  , dzieci o noszenie   poduszek  sypanie  kwiatków, chłopców  o  dzwonienie.   . Prosimy też  i Straż Pożarną o honorową oprawę. by nasza procesja  była jak  najokazalsza.

W oktawie  Bożego  Ciała  procesje będą   rano i  wieczór o 7 i 18.00 Bierzmy liczny udział ,by wyprosić  sobie  potrzebne łaski  i dobre urodzaje.              

W uroczystość   Bożego  Ciała      składka   przeznaczona jest na działalność hospicjów - domowych i stacjonarnych działających na terenie diecezji tarnowskiej.

 

 W przyszłą niedziele 23 czerwca  będziemy przeżywać w naszej parafii  Wiosenny  Dzień  Zmarłych. Zgromadzimy się na cmentarzu  przy grobach  naszych zmarłych  na uroczystej   Mszy św. o  9.00 . Związku z tym w przyszłą  niedziele  Msze św. będą  w Kościele  o godz. 7.00 ;  9.00 na cmentarzu ; o 11.00  i 16.00  

Nie będzie  Mszy św.   w Jastrzębi G. i  Kąśnej  D.

 

Zechciejmy  więc  porządkować  groby      zabierając  śmieci  do  swoich przydomowych pojemników  

     Bardzo  prosimy by co przyniesiemy na groby to też chciejmy później zabrać  i nie składajmy śmieci przy  wejściu przy głównej  bramie   bo to bardzo  szpeci 

Bóg  zapłać Drodzy  Parafianie   za  zrozumienie  i pomoc  w tej sprawie

 

Niedziela przyszła jest też w oktawie  Bożego Ciała  więc   procesje  będą po Mszy św. o godz. 11.00   i 16.00 w  Kościele parafialnym  

 

W tygodniu   nabożeństwo  czerwcowe do  Najśw. Serca P. Jezusa  o godz. 18.00   - zapraszamy

 

                     Rozpoczynają   się  wakacje  - niech będą czasem zbliżenia  nas  do  Boga  i wspaniałą okazją  do pogłębienia   wiary i   uczestniczenia  we  Mszy  św.

 

Pamiętajmy  jak  mówi     papież Benedykt  XVI , że  „ udział  w niedzielnej   Mszy   św. nie może  być odbierany  jako  nakaz i ciężar  ale jako  pragnienie i  radość” .

„Parafia wspólnotą uczniów Chrystusa” – to hasło XXXVII (37) Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 sierpnia 2019 r. Zapisy na pielgrzymkę przyjmujemy do końca lipca w każdej parafii. Koszt uczestnictwa w pielgrzymce wynosi 100.00 zł od osoby. Jeżeli z domu idzie więcej osób, każda następna płaci 70.00 zł, a każde następne dziecko (drugie dziecko z rodziny) do kl. III Gimnazjum włącznie tylko 20 zł.

 

Polecamy  dzisiaj  nasze 

Gazety  Katolickie z ciekawymi 

artykułami