Parafia Jastrzębie

VI Niedziela Wielkanocy 26 . V. 2019 r.

25.05.2019, Nasze życie upływa wśród rozmaitych przeciwności, trudów i cierpień. Chrystus jednak nie pozostawił nas samych, został z nami w Eucharystii w Komunii św. . To właśnie On wspiera nas w walce ze złem, uświęca w drodze przez życie i nadaje sens naszej codzienności. Potrzebujemy rzeczy ziemi , nieodzowny jest nam chleb codzienny ,ale jeszcze bardziej potrzebujemy Chleba Eucharystycznego który ubogaca i uświęca nasze życie . Módlmy się więc za dzieci ,które przeżywają dziś swoją pierwszą Komunię św. Wspomnijmy i naszą I Komunię i dziękujmy Jezusowi za przychodzenie do naszych serc.

Dziś    I  Komunia św. dzieci  Kl. III  . Gratulujemy dzieciom, które w  liczbie  18 przyjmą Pana Jezusa  do  swego serca . Gratulujemy im tej pięknej   chwili I Komunii św. i prosimy  Drogich  Rodziców i wszystkich by I Komunia  św.    w  naszej  parafii  była  bez  alkoholu .  Dzisiaj Msze św. jak w każdą  niedzielę . 

       

     Dzieci  pierwszo komunijne   prosimy by  przez cały  tydzień  pięknie uczęszczały do Kościoła  w swoich  strojach  komunijnych- przeżywały  „biały tydzień”  i przyjmowały do  swoich  serc   P, Jezusa bowiem w tygodniu o godz. 18.00 będą  specjalne   nabożeństwa dla dzieci  I komunijnych.       

 

Serdeczny Bóg  zapłać   za piękne ustrojenie  Kościoła na  I Komunię  Bóg  zapłać  za  złożony z tej okazji  Dar dla parafii .  

Dzisiaj też Dzień  Matki  - wszystkim mamom składamy  najserdeczniejsze  życzenia  pamiętając o  modlitwie.   

    Przed nami  szczególny tydzień        W poniedziałek wtorek środa to kwartalne dni  modlitw o urodzaje o godz. 18.00  procesja  z modlitwami

W środę  rozpoczęcie   dni modlitw  przed wizytacja  Ks. Bp.  Poprowadzi je  ks. proboszcz z Olszyn ks. Jakub Rozum , zechciejmy  wziąć  ,liczny  udział.  W piątek  dzień spowiedzi i  zakończenie .  

 

W czwartek przypada     nasza  diecezjalna  adoracja  Najświętszego  Sakramentu   od godz. 9.00 będzie   wystawienie  Najśw. Sakr. przez cały czas aż do godz. 18.00 gdy  będzie  zakończeni  adoracji  Nabożeństwem Majowym  i  Mszą św. wieczorną .

Prosimy  bardzo o włączenie  się  w adoracje . Niech każdy znajdzie  swoją  chwile na uwielbienie  P. Jezusa . W czasie adoracji o godz. 10,00 będzie różaniec ,a o15.00 godzina miłosierdzia  z Koronka    Prosimy więc  o udział w adoracji od 9.00  rodziny  z Budzynia  od 10.00 z Przybyłowa  od 11.00 z  Jastrzębi . wzdłuż drogi  od  12.00  z  Łazów i Podolin od 13.00 rodziny  z Kąśnej G. wzdłuż  drogi  do  Kościoła Matki  Bożej  Nieust. Pomocy  od 14.00  z Zalesia od 16.00 z  Jastrzębi  G. Domy przy Kościele  Miłosierdzia  Bożego   ,od 17.00 z Kąśnej  Dolnej  domy przy Kościele i  wzdłuż drogi  do Przetwórni i  wszyscy z pozostałych części parafii  ,którzy wcześniej   nie  byli wymienieni

W piątek zakończenie nabożeństw  majowych  i rozpoczęcie  nowenny  do Ducha świętego  przed Niedzielą  Zesłania Ducha św.

 

  W  sobotę i w niedzielę - będziemy przeżywali wizytację Ks. Biskupa dr  Stanisława Salaterskiego który w sobotę o godz.16.00 odwiedzi chorych  spotka się  z Radą Parafialną i o godz. 18. 00 udzieli  sakramentu  bierzmowania , a później  Ks. Bp odwiedza  cmentarz dlatego prosimy o posprzątanie  cmentarzy terenu i  grobów   .
Wszystkich kandydatów do bierzmowania zapraszamy w środę, w czwartek i piątek na nabożeństwa triduum przygotowujące do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania  do kościoła parafialnego  na godz. 18.00 .  

W niedziele Msze  św.  zmienione   o godz. 7.00   Msza św. - przewodniczy ks. biskup.                   Po Mszy spotkanie z członkiniami: Róż Różańcowych, Stowarzyszenia Przyjaciół  Seminarium Duchownego i  Caritas  o godz. 9.00  Msza  św.   Kąśna D.  o godz. 10.30 Jastrzębia G.  i o 12.00  Msza św. w kościele parafialnym   z błogosławieństwem Rodziców  i dzieci - zakończenie wizytacji.  Wszystko tak jak  w informatorze  .kto  jeszcze nie  posiada  może jeszcze dziś  pobrać. 
 

Bóg  zapłać  za  ofiary  z ubiegłej  niedzieli  wyniosły 3230 zł

Zechciejmy pięknie uczestniczyć  w tym wyjątkowym spotkaniu z Biskupem jak najliczniej .

          Dziś po Mszy św. wieczornej spotkanie  Rady  Parafialnej – zapraszamy

Nadto  spotkanie  dla  bierzmowanych  w środę po Mszy  św. , a dla  rocznicy  Komunii  św.  w piątek po Mszy  św.  

Polecamy serdecznie nasze gazety religijne  są bardzo ciekawe  artykuły

 

Ponieważ przy  wizytacji trudno będzie  podawać  ogłoszenia  dlatego już dziś    

Informujemy po  Wniebowstąpieniu w tygodniu nabożeństwo  czerwcowe do  Najśw. Serca P. Jezusa z nowenna do  Ducha św. o godz. 18.00  oraz I czwartek i piątek            

        W  I Piątek  jak  zwykle nasza  wieczorna adoracja  do 20,00 -   ,pamiętajmy o tej  wyjątkowej  adoracji . Zaś następna  Niedziela to  Zesłanie  Ducha  Świętego – Zielone Święta  i odpust  w Ciężkowicach Wszystkie informacje  na tablicy ogłoszeń i w Internecie