Parafia Jastrzębie

V Niedziela Wielkanocy 19 . V. 2019 r.

18.05.2019, Jezus przypomina nam dzisiaj najważniejsze przykazanie : „Daję wam przykazanie nowe ,abyście się wzajemnie miłowali ,tak jak Ja was umiłowałem” Mamy więc miłować tak jak Jezus nas umiłował i naśladować Jego miłość . Jesteśmy zdolni do takiej miłości ponieważ On nas pierwszy umiłował . Do tej miłości umacnia nas w czasie Eucharystii i dlatego miłością mamy przemieniać ludzi i przekształcać świat . Gdzie jest miłość , tam Bóg jest z nami . Prośmy Jezusa by uzdolnił nas do miłowania Boga i każdego człowieka .

    Zakończył  się Tydzień  Modlitw o powołania   służby  Bożej ale nie  kończy się nasza   modlitwa o powołania  bowiem zawsze  mamy się  modlić  by nie brakło  tych, co będą nas  łączyć  z Bogiem  .  

W  piątek wspominamy:  Najśw. Maryję Pannę Wspomożycielkę Wiernych.

     W  przyszłą  niedzielę  w naszej parafii będzie  I Komunia  dzieci kl.  III w Kościele Parafialnym  o 10.30 .  W  sobotę  zaś  będzie  I spowiedź dzieci  Kl.  III    w Kościele parafialnym  od 9.00.  Prosimy  by do spowiedzi przystąpili także rodzice, rodzice  chrzestni oraz goście obecni na  uroczystości I komunii  św. 

 

Drodzy Rodzice ! I komunia jest wyjątkowym  świętem dziecka i pięknym  przeżyciem  dla całej Rodzin.   Przeżyjmy ten dzień jak najlepiej  wszyscy.   Zachowajmy umiar   w upominkach.  Niech P. Jezus    będzie  najważniejszym             Gościem  w  naszym domu .

 

Zapraszamy  w  dalszy m ciągu na  nabożeństwa  majowe   w naszych Kościołach by uczcić  jak  najlepiej  Maryję  - Litanią   -   wszystkich , a zwłaszcza dzieci, by jak najwięcej nas było przy Maryi  .

 Rozpoczęła się wizytacja biskupa Ks. dr  Stanisława Salaterskiego  naszego  dekanatu,   w naszej parafii będzie 1i2 czerwca w  sobotę niedziele dlatego w  sobotę  w Jastrzębi G   będzie  samo  nabożeństwo majowe  i Komunia  św.                                             Już dzisiaj można pobrać Informator  o wizytacji jak i  dniach  modlitw przygotowujących  do  spotkania  biskupem  w naszej parafii

Już dwa  tygodnie temu  Rada Parafialna podjęła decyzje  ,że będzie  kontynuować  nasze  ubezpieczenie  na takich samych  warunkach  jak w u biegłym roku . Do  końca  maja  trzeba więc  zgłosić się  do  radnych w  swoich rejonach , a  całością   teraz zajmuje  się  p. Stanisław  Podobiński . Rada  też na 9 czerwca zorganizuje   naszą  „Parafiadę” dla dzieci.   

  W przyszłą niedziele  po Mszy   św. wieczornej spotkanie  Rady  Parafialnej  zapraszamy

    Polecamy serdecznie nasze gazety religijne