Parafia Jastrzębie

Poniedziałek Wielkanocny 22. IV . 2019 r.

21.04.2019, Od wczoraj przeżywamy w Kościele szczególną radość , a źródłem jej jest zmartwychwstały Chrystus. . Jezus żyje- radośnie wołamy i ochotnie gromadzimy się by sprawować i przeżywać ofiarę Eucharystyczną - Mszę św. Chrystus jest z nami w naszej wspólnocie i chce być w naszych sercach . Łącząc się z Chrystusem modlitwą i ofiarami wesprzyjmy Katolickie Uczelnie tak w Lublinie jak i Krakowie i Tarnowie .

Dziś II dzień Świąt Zmartwychwstania P. Jezusa . Msze św. jak w każdą niedzielę Przeżywajmy i dzisiejszy dzień w duchu chrześcijańskiej kultury i radości . 

Dziś składka na KUL i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie

W ciągu tygodnia przeżywamy oktawę Zmartwychwstania P. Jezusa . Msze św. w tygodniu będą o 7.00 i 18.00 , zaś nowenny tak w Jastrzębi G. jak i w Kąśnej o 19,00.    W tym czasie zamiast Anioł Pański odmawiamy „ Wesel się Królowo miła ”

W najbliższą niedzielę ,tzw. „b i a ł ą” - zakończenie oktawy zmartwychwstania P. Jezusa i Uroczystość Bożego Miłosierdzia . Dlatego w przyszłą niedzielę odpust w Kościele w Jastrzębi G. która ma tytuł -Miłosierdzia Bożego .

Uroczystą Msze św. odpustową z kazaniem odprawi Ks. mgr Mateusz  Florek    wikariusz z Ciężkowic  . Porządek nabożeństw w przyszłą niedzielę będzie zmieniony . Msze św. będą : w Kościele parafialnym o 7,00 ; 9,00 i 16,00 , w Kąśnej o 9,00 , oraz opustowa suma o 10. 30 w Jastrzębi G. Pamiętajmy o tym . Na odpust przygotowujemy się przez Nowennę do Miłosierdzia Boże w ciągu tygodnia przy Mszy św. wieczornej w Kościele parafialnym.  

 

Z racji oktawy uroczystość  św.  Wojciecha przełożona na  30  kwietnia .

W czwartek z okazji    Święta Św. Marka Ewangelisty będzieo 18.00 procesja o  dobre urodzaje  z litania do Wszystkich  Świętych  i   Msza św.   

W piątek w oktawie nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W piątek też o godz. 18.00 Msza św . dla wyjeżdzających do Grecji

 W  Niedzielę Miłosierdzia Bożego,   rozpoczyna się  Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Miłosierdzie źródłem pojednania”. Będzie to zarazem niedziela synodalna  W niedzielę Miłosierdzia będzie zbiórka do puszek na Caritas Diecezji Tarnowskiej  zaś w  sobotę  po Mszy  św. wieczornej spotkanie   naszych parafialnych opiekunek  Caritas  zapraszamy serdecznie

  

 

Polecamy dzisiaj Gazety Katolickie z ciekawymi artykułami