Parafia Jastrzębie

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 21 IV. 2019 r.

21.04.2019, Alleluja! Ten radosny śpiew Kościoła oznajmia światu wielką nowinę o Zmartwychwstaniu Chrystusa. Śmierć i grzech zostały pokonane. W Eucharystii możemy rozpoznać Zmartwychwstałego Pana, który łamie dla nas chleb i Pisma nam wyjaśnia. Niech nasze serca napełni nadzieja i pokój. Przyjmijmy z wiarą radosną wieść o tryumfie życia nad siłami ciemności. Świętujmy z radością.

Witamy  wszystkich  rodaków   przybyłych na  Święta   do naszych  rodzin ,     i wszystkim  całej  naszej parafii  życzymy   z  serca: dobrego  zdrowia  , a nade wszystko Bożego  błogosławieństwa  w codziennych  trudach i dobrych szczęśliwych Świąt  .  Dobroć niech króluje  w naszych  domach rodzinach i  sercach - nie sięgajmy  w  tak wielkim dniu  po  alkohol  .

Msze św. dzisiaj jak w każdą niedziele. Dzisiaj Mszą św. wieczorną kończymy Wielkie  Trzy Dni naszej wiary ,Triduum Paschalne ,które są  zakończeniem Wielkiego  Postu i rozpoczynamy Oktawę Wielkanocną. Jutro]drugi  dzień Świąt Wielkanocnych. Msze  św. jak w każdą  niedzielę.

   Jutro składka przeznaczona jest na K. U. L. oraz P. A  T . w Krakowie i Tarnowie  Zechciejmy  wesprzeć swoimi ofiarami  i modlitwami te wielkie Katolickie  Uczelnie.

 W  przyszłą  niedzielę zwaną  „ Białą” będzie odpust w Kościele   w  Jastrzębi  Górnej ku  Czci    Miłosierdzia  Bożego.  Msza  św.  odpustowa  będzie   o  10.30 ,  pozostałe będą  w Kościele parafialnym  o  7,00  ;  9,00  i  16,00  i  w  Kąśnej o 9,00. Już dziś   serdecznie wszystkich  na odpust  zapraszamy.

 

Trwa  Nowenna  do  Miłosierdzia  Bożego przy  Mszy  św.  wieczornej - zapraszamy

 Święta  Zmartwychwstania są okazją  do wyrażenia wdzięczności Bogu i ludziom.

 

Bóg  zapłać za ofiary na kwiaty i wszystkie inne  dary. Bóg zapłać za uporządkowanie  Kościoła  sprzątającym wraz z p.  Kościelnym .  Bóg  zapłać za pięknie ustrojony Kościół.Za śpiew Męki  Pańskiej  - członkom Chóru  pod kierunkiem p. Organisty  i na Mszy św.       / także orkiestrze za granie   na procesji  Rezurekcyjnej/.  Bóg zapłać  Ochotniczej Straży Pożarnej za piękną  honorową  wartę  przy  Jezusowym   grobie .

Szczególne wyrazy  wdzięczności składamy  wam  Drodzy Parafianie   - za piękne przeżycie  Rekolekcji a także    adoracje , trwanie w tak wielkiej liczbie  przy  Jezusie i w ciemnicy  jak i przy grobie,      wspaniałe  śpiewy i modlitwy  - niech Bóg  nagrodzi  wszelkim  błogosławieństwem .

Bóg zapłać Ks. naszemu Katechecie za piękne przygotowanie liturgii. Dekortatorkom p. Barbarze i Jolancie  za pięknie wykonany  grób Pański   i kwiaty  Dziękujemy   młodzieży za  adoracje  i  Drogę  Krzyżową służbie  liturgicznej lektorom ministrantom i wszystkim  niosącym obrazy różaniec  sztandary  poduszki za tak okazałą i piękna  procesję.                                                                                                                                    

 

Uszanujmy  dzisiejszy  dzień i przeżywajmy  radość 

z  Jezusowego zwycięstwa nad śmiercią     

  Dalsze informacje  podamy jutro