Parafia Jastrzębie

V Niedziela Wielkiego Postu 7 .IV. 2019r.

06.04.2019, To dziś tradycyjnie zasłania się wizerunki Chrystusa Ukrzyżowanego, aby ponownie odsłonić je dopiero w czasie Triduum Paschalnego. W ten sposób Kościół pragnie podkreślić znaczenie Ofiary krzyżowej Jezusa, dzięki której wszyscy otrzymaliśmy w darze zbawienie. Każda Eucharystia jest również Ofiarą krzyżową Chrystusa dokonaną sakramentalnie, w sposób bezkrwawy. Jest to ta sama Ofiara i jedyna Ofiara Chrystusa, która przynosi nam zbawienie i obdarza nas życiem wiecznym. Z błogosławionych owoców tej ofiary czerpią siłę wszystkie pokolenia . Jezus wszystkich chce do siebie przygarnąć trzeba nam tylko obumrzeć dla grzechu .Wielki Post jest okazją byśmy w Sakr. Pokuty umarli dla grzechu i odzyskali siły do dobrego życia. Módlmy się więc o dobre przeżycie rekolekcji tak parafialnych jak i szkolnych oraz o dobrą Spowiedź św. w tym tygodniu by wszyscy chętnie skorzystali .

 W  naszych  Kościołach od   dzisiaj  zasłonięte   krzyże- byśmy oczyma wiary i sercem mogli lepiej  poznać wartość  Chrystusowego  Krzyża .

Dzisiaj Gorzkie Żale w kościele parafialnym o 16.00  z kazaniem, a na dojazdach  po  Mszy św. o 9.00    O godz. 14 .00  misterium pasyjne  „Bóg człowiek” –zaprasamy  

         W środę    rozpoczynają  się   Rekolekcje  dla   dzieci ,ze Szkół  Podstawowych  i Gimnazjum i będą trwać do  piatku   włącznie .  Rodzice nie   zatrzymujcie   dzieci  w  domu ale i sami  weźcie udział z młodszymi zwłaszcza  z przedszkolakami . Zapraszamy  Rodziców i starszych do  towarzyszenia   dzieciom  na rekolekcjach .

 Porządek rekolekcji: w Kościele parafialnym w środę  o 9.30 rozpoczęcie  dla dzieci  ze  Szkół  Podstawowych tak z  Kąśnej Dolnej jak i  Jastrzębi  Górnej. Dzieci  będą  przywieziona do  Kościoła parafialnego  na wspólne   rekolekcje .  

           Zaś dla starszych rozpopoczecie  rekolekcji w czwartek.    W czasie  rekolekcji po południu środa czwartek i piątek Msze św, w kościele parafialnym będą  o godz. 19.00      w pozostałe dni  już od poniedziałku o 18.00.  W Jastrzębi Górnej wtorek o 19.00 czwartek piątek o 17.00 ,a w sobotę o 15.15,  i  w Kąśnej tak środa czwartek piątek jak i sobota   o godz. 18.00

W czwartek po Mszy św. wieczornej nauka stanowa dla rodziców  całej parafii zapraszamy , a w piątek dla młodzieży z całej parafii  i klas VII ,VIII i Gimnazjum

      

 W tygodniu już spowiedzi świąteczne  we wtorek  w Gromniku ,  a u  nas    świąteczna   rekolekcyjna spowiedź  dla całej parafii    w  sobotę      od  8,30 do 12,00  z   przerwą o 10.00 .  Po południu  od  14.30 do 16.30  i od 17.00 do  18.00      w tym  w  Jastrzębi Górnej spowiedź św.  będzie  od 14.30  do 15.15 , pożniej kazanie  i Msza  św, a w Kąśnej Dolnej od 17.15 do 18.00 ze Mszą  św     Młodzież i dzieci  szkolne   też niech skorzystają   ze spowiedzi świątecznej.

 Skorzystajmy wszyscy  jak najliczniej  ze spowiedzi św. by pojednać się  z Bogiem na Święta  i zarazem wypełnić nakaz Kościoła o spowiedzi i Komunii św.  wielkanocnej - przynajmniej  raz w roku - nie odkładajmy tego obowiązku bo kiedy go później  spełnimy ?. 

W niedzielę zakończenie rekolekcji  ofiarą na składce wyrazimy wdzięczność Ojcu Rekolekcjoniąście Ks. Kazimierzowi Glaz  i klerykom 

 

 Można nabywać   Baranki   wielkanocne  i paschaliki jak i  palmy dzisiaj jak i przy  spowiedzi – wszystko  po  5 zł.       

                     Odwiedziny  chorych w naszej parafii będą srodę 17 kwietnia  - prosimy więc o zgłoszenia do  niedzieli  

    W przyszłą niedzielę jako Palmową  uczcimy  uroczysty  wjazd P. Jezusa  do Jerozolimy i poświęcimy  palmy ,którymi w Wielkanoc  uświęcimy  nasze  pola.  Poświęcenie    palm  w przyszłą niedzielę o 9,00 tak w Jastrzębi G. jak i  w  Kąśnej oraz w  Kościele  o 10.30 . Przygotujmy palmy  pięknie ozdobione . 

Ponieważ  w ciągu roku  korzystamy  z dyspensy od postów ,dlatego
w przyszłą niedzielę -palmową  złożymy składkę do puszek jako tzw. 
„Jałmużnę postną”   

Dzieci , które  pobrały skarbonki  swoje  piękne  dary  złożą w niedzielę  na  ołtarzu  przy poświęceniu palm  .

    

Niedziela Palmowa to także  spotkanie  młodych w Katedrze  Tarnowskiej  zapraszamy

Polecamy  nasze gazety religijne  są bardzo

ciekawe  artykuły i płyta z filmem  

 

           Przeżyjmy  nadchodzący tydzień jako czas

    łaski  i  zbawienia   korzystając ze  Spowiedzi  św.

i   z  nabożeństw  W. Postu.