Parafia Jastrzębie

IV Niedziela Wielkiego Postu 31. III. 2019 r.

30.03.2019, Przeżywana dzisiaj czwarta niedziela Wielkiego Postu nosi nazwę„Laetare, co oznacza „radujmy się”. Dziś liturgia czytań pełna jest radości i nadziei, zwłaszcza Ewangelia, w której Święty Łukasz zapewnia, iż Bóg nas kocha i jest miłosierny jak ojciec wobec marnotrawnego syna To zapewnienie, wzywa nas do konkretnych działań. Jednym z najbardziej owocnych i skutecznych jest nawrócenie i pokuta, która wyraża się poprzez modlitwę, uczynki miłosierdzia, umartwienia, wstrzemięźliwość, post ,jałmużnę oraz mądre korzystanie z mediów . Podejmijmy je aby pokój i radość wypełniły i nasze serca .

Dzisiaj  Gorzkie   Żale w kościele parafialnym o   16.00  z kazaniem, a na dojazdach  po  Mszy św.  o 9.00    – serdecznie zapraszamy.    Zaś  o godz. 14.00    Misterium Męki Pańskiej  -zapraszamy  

Związku  ze  zmianą czsu  na letni  nabożeństwa w  tygodniu wieczorem będą  godzinę  później , a więc o  17.00

       W tygodniu   Droga  Krzyżowa w piątek  i sobotę o 17,00  w Kościele Parafialnym, zaś tylko   w piątek Droga  Krzyżowa  ze Mszą św. w Jastrzębi  G. o 17.00, a  w Kąśnej o 18.30  . W p i ą t e k  też  o godz. 9.00   Droga Krzyżowa -   zapraszamy .

  W piątek w kościele  parafialnym będzie o godz. 17 .00  specjalbna Droga krzyzowa spiewana  wszystkich – zpraszamy

 

      Od jutra   nowy miesiąc i  I Czwartek Piątek i Sobota .Spowiedź z racji  I Piątku  będzie  we wtorek i środę przy  nabożeństwach  w Jastrzębi G. i Kąśnej  zaś w czwartek i piątek od 16.00 w Kościele parafialnym.

W I piątek   związku z Droga krzyżową  nie będzie  naszej  adoracji 

 

W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie  wyjeżdżających do Grecji

 

   Zapraszamy  dalej do wpisywania  się do naszej Parafialnej  Księgi  Trzeźwości . 

Caritas  naszej Diecezji ciągle prosi o  przekazywanie  1% swojego podatku na  potrzeby biednych .  

Trzeba  też nabywać   Baranki wielkanocne oraz  paschaliki  jako dar dla potrzebujących - składając ofiarę  5 zł.

W przyszłą niedziele  zaś  można będzie   nabywać  piękne  palmy też po 5 zł. Jako  pomoc  dla dzieci  w  naszej parafii .

     Dzisiaj i w nastepną niedzielę prosimy  zabrać program rekolekcji folder bowiem od 10  kwietnia będą nasze rekolekcje  parafialne i  szkolne . Zapoznajmy się  z programen polećmy go też tym którzy  nie mogą być  w kościele . Niech program folder  będzie  w każdym domu            

 

Polecamy  Gazety  Katolickie z ciekawymi  artykułami