Parafia Jastrzębie

III Niedziela Wielkiego Postu 24. III . 2019 r.

30.03.2019, W świecie, w którym „prawo do szczęścia" jest najważniejsze i „ uświęca środki", rozbrzmiewa dziś kolejny raz w Ewangelii wezwanie do na¬wrócenia, które oznacza nie tylko zawrócenie ze złej drogi, ale także wewnętrzną przemianę, uporządkowanie hierarchii wartości i otwarcie oczu na drugiego człowieka. Bóg miłosierny i cierpliwy daje nam jeszcze czas, jak ewangeliczny ogrodnik, który pozostawia nieurodzajne drzewo, aby mogło przynieść owoc. Niech nie braknie nam odwagi, aby do¬strzec własne słabości i je pokonać, a także pomóc naszym bliźnim zawrócić z błędnej drogi. Ofiarami do puszek wesprzyjmy Ogólnopolski Fundusz Misyjny przeznaczony na pomoc dla narodów czyli AD Gentes .

 

Dziś wspieramy  ofiarami   Misyjny  Fundusz  do  puszek.  Bóg  zapłać   za ofiary  złożone w  ubiegłą  niedzielę  wyniosły  3860 zł .

       Dzisiaj  Gorzkie   Żale w kościele parafialnym o   16.00  z kazaniem, a na dojazdach  po  Mszy św.  o 9.00  a godz. 14. 00 Misterium  Pasyjne   – serdecznie zapraszamy                                                                         Nabywając   Baranki wielkanocne i paschaliki   jako dar dla potrzebujących za  ofiarę  5  zł. przychodzimy  z pomocą   szczególnie  chorym  dzieciom  oraz    starszym                                                                                                                             

            W poniedziałek      przypada   Uroczystość Zwiastowania  Pańskiego ,która jest

Światowym  Dniem    Świętości  Życia .- dniem   wdzięczności za   życie  ziemskie

Chrystusa, które się wtedy rozpoczęło. Dziękujmy Bogu i za nasze życie i bronimy każdego życia od poczęcia  do naturalnej  śmierci.  Msze  św. jak  w każdy  dzień  o 7.00  i  16.00.

                W poniedziałek     też - podejmujemy Dzieło Duchowej Adopcji  dla  dzieci  nienarodzonych. Każdy  kto chce ratować   nienarodzone  dzieci wybiera  jedno, odmawia specjalna modlitwę  dziesiątek różańca  św. ,i przyrzeka  jakąś dodatkową praktykę .  Wszystkich   chcących  ratować nienarodzone dzieci zapraszamy wiec  w   poniedziałek na  Msze św. o godzinie  16.00 .

         W tygodniu   Droga  Krzyżowa w piątek  i sobotę o 16,00  w Kościele Parafialnym, zaś tylko   w piątek Droga  Krzyżowa  ze Mszą św. w Jastrzębi  G. o 16.00, a  w Kąśnej o 17.30  . W p i ą t e k  też  o godz. 9.00   Droga Krzyżowa -   zapraszamy .

            Zapraszamy  dalej do wpisywania  się do naszej Parafialnej  Księgi  Trzeźwości . Można  to  uczynić  przy  ołtarzu  Miłosierdzia  Bożego  jak i  w  Kancelarii                                                                    

          Caritas  naszej Diecezji prosi    o przekazywanie  1% swojego podatku  na jej  cele.  Deklaracje     można złożyć w   Urzedzię Pocztowym u p.Barbary Hołda       

Przed nami  inne uroczystości:   Rekolekcje Parafialne  i  Szkolne od  10  do 14 kwietnia    pierwsza  Komunia  św.  26  maja , Wizytacja  Ks. Biskupa  2  czerwca , Wiosenny  Dzień  Zmarłych  30  czerwca , odpust ku czci  Miłosierdzia  Bożego   w  Jastrzębi  Górnej  28 kwietnia , a   w  Kąśnej   23  czerwca ku czci  M.B. Nieustającej pomocy .   

Chętnie  włączmy się  w te uroczystości  jak  również  i  w nabożeństwa  Wielkiego  Postu  Drogi  Krzyżowej  jak i  Gorzkich  Żali . Każdy  katolik  powinien być  na Drodze  Krzyżowej i  Gorzkich  Żalach by  zyskać  odpust  dostąpić darowania  kar  za grzechy to  wielka  Łaska ,tyle  możliwości by  zdobyć niebo , więc  korzystajmy.   Drodzy  rodzice  niech i  dzieci  będą na tych  nabożeństwach nie przy  komputerach .                                               W przyszłą niedzielę  zmiana czasu ale  Msze św. o tych  samych godzinach                                                                                                                 

Polecamy  też dzisiaj  nasze  Gazety  Katolickie z ciekawymi  artykułami   warto  je  nabyć  .