II Niedziela Wielkiego Postu 17. III . 2019 r.

16.03.2019, Czas Wielkiego Postu jest wezwaniem do nawrócenia . W dzisiejszej Ewangelii spotykamy Chrystusa ,który wobec uczniów ukazał swoją Boską naturę w cudownej przemianie . Przemieniony i uwielbiony Jezus z Góry Tabor z jednej strony jest zapowiedzią uwielbienia naszego ciała , a z drugiej uświadamia nam potrzebę nieustannej przemiany. Panie dobrze nam tu być - powiedzieli uczniowie do Jezusa na Górze Przemienienia . Dobrze i nam tu być z Jezusem w kościele . Dobrze ,że gromadzimy się dzisiaj- jako nasza wspólnota - wokół ołtarza . I my usłyszymy słowa , które rozległy się z obłoku „To jest Syn mój umiłowany”. Zbliżmy się do Jezusa i powierzmy Mu wszystko ,co nosimy w sercu równocześnie prosząc o łaskę przemiany naszych serc , a ofiarami wesprzyjmy sprawy parafii .

Dzisiaj  Gorzkie   Żale w kościele parafialnym o   16.00  z kazaniem, a na dojazdach  po  Mszy św.  o 9.00    – serdecznie zapraszamy

We wtorek  uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP.   Msze św. będą sprawowane w tym dniu o godz.  7.00, 16 .00 i 17.00w Jastrzębi  Górnej . Zachęcamy wszystkich do licznego udziału we Mszy św. a wszystkim solenizantom  życzymy wielu Bożych Łask.

W tygodniu     Droga  Krzyżowa w piątek  i sobotę o 16,00  w Kościele Parafialnym, zaś tylko   w piątek Droga  Krzyżowa  ze Mszą św. w Jastrzębi  G. o 16.00, a  w Kąśnej o 17.30  . W p i ą t e k  też  o godz. 9.00   Droga Krzyżowa i Komunia św. - bez Mszy  św. - wszystkich chętnych zapraszamy .

W niedzielę przyszła zbiórka do puszek  na  fundusz wsparcia  Misjonarzy  tzw. .Ad Gentes

Serdecznie    zapraszamy na misterium pasyjne pt.  Bóg –człowiek w przyszłą niedziele        o godz. 14.00  i następne

Można  już nabywać   Baranki wielkanocne lub paschaliki   jako dar dla potrzebujących -składając ofiarę  5  zł.  Wiemy  dobrze ,że  jest to pomoc  szczególnie   chorym  dzieciom

W  Wielkim Poście  Caritas  zwraca  się  do  dzieci by zechciały pomóc  chorym  dzieciom i przez swoje  małe  ofiary  składane przez W. Post  do skarbonek , które już  są i dziś  można    pobrać z ołtarza .                          Skarbonki  z  ofiarami złożymy na  ołtarzu w niedziele  Palmową  .  Mogą je też dla dzieci  wziąć  i  starsi.

Zapraszamy  do wpisywania  się do naszej Parafialnej  Księgi Trzeźwości

Caritas  naszej Diecezji ciągle przypomina zgodnie  z wolą Ks. Bp Ordynariusza o przekazywaniu  1% swojego podatku na  potrzeby biednych . Pamiętajmy więc o tym

Polecamy  też dzisiaj  nasze  Gazety  Katolickie z ciekawymi  artykułami .