Parafia Jastrzębie

V Niedziela zwykła . 10. II. 2019 r.

09.02.2019, Zostaliśmy dziś zaproszeni na niezwykłe spotkanie –na Eucharystię –Mszę św. Pełni nadziei wsłuchujemy się w Słowo Boże i karmimy się Ciałem Chrystusa . Pokładanie całej nadziei w Bogu jest jak wypłynięcie na głębię. Tak uczynił Szymon Piotr. Jego zaufanie słowom Jezusa - wbrew czynnikom zewnętrznym - przyniosło obfity połów ryb. Niech i nasza obecność na Mszy św. będzie wyrazem naszej gotowości do zaufania Bogu w wydarzeniach dnia codziennego.

   Dzis wspominamy  8 r. śmierci  Arcybiskupa   Józefa Życińskiego                    

W tygodniu :

 

W poniedziałek   wspomnienie  Matki  Bożej  z Luordes i    Światowy  Dzień  Chorego   -  modlimy się za wszystkich chorych, zwłaszcza  przebywających w szpitalu .

W  poniedziałek  więc   zapraszamy  do  naszego  Kościoła parafialnego na godz.16.00    chorych , straszych  wiekiem  będzie Msza św. , odezwa  Ojca  św. Franciszka   ibłogosławieństwo  Najśw. Sakramentem  na wzór  jak  w Luordes.

 

W  czwartek wspomnienie   św. Cyryla  mnicha  i  Metodego   biskupa  - patronów  Europy ,  a także św.  Walentego kapłana  .   Św. Walenty  jako dobrotliwy kapłan żyjący  w III w.  dokonywał  licznych  uzdrowień, a szczególnie  z nerwic i epilepsji  , padaczki .

 W  naszym Kościele  w ołtarzu przy chrzcielnicy  jest  obraz  św. Walentego jak  uzdrawia dziecko.  Warto o tym pamiętać  i prosić św. Walentego przed tym obrazem o potrzebne  łaski dla  rodzin , a  młodzi  o   dobre ,szczęśliwe małżeństwa .

 

W  niedzielę przyszła trzecia miesiąca    zapraszamy  dzieci  na swoje  spotkanie , a składka      przeznaczona   na ubezpieczenie     kościołów i od  nieszczęśliwych  wypadków  -  to  kwota  prawie   4.500  zł oraz  i na ogrzewanie  . Wprawdzie  złóżyliśmy  w ubiegłym miesiącu na ogrzewanie  3680 zł ale  rachumli  są  już o  wiele  wyższe.

Gratulujemy  Ministrantom i Lektorom udziału  w konkursie  piłki   halowej i  zajęcie  pierwszego i  dwóch trzecich  miejsc. 

Zmarł emerytowany Proboszcz z Turzy ks. Tadeusz Michalik, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz.13:00 w Turzy.

Nadal zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazaniu 1% należnego podatku na cele pożytku publicznego realizowanie przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.

 

Polecamy gazety religijne  Gościa Niedzielnego,

a także  Niedzielę