Parafia Jastrzębie

IV Niedziela zwykła . 3. II. 2019 r.

02.02.2019, Przychodzimy do świątyni aby wziąć udział w Uczcie eucharystycznej, na której Jezus karmi nasze dusze ze stołu słowa Bożego i stołu Eucharystii. W ten sposób nieustannie daje nam dowody swojej miłości, która - jak to nam dziś przypomni Święty Paweł - jest cierpliwa, nie pamięta złego i nigdy nie ustaje. Człowiek może w swojej wolności odrzucić miłość Boga. Na szczęście Bóg nigdy nie odwraca się od nas, lecz daje człowiekowi możliwość powrotu do Jego miłości. Szczególnym miejscem tego powrotu jest sakrament pokuty i pojednania.- Podczas dzisiejszej adoracji Najświętszego Sakramentu módlmy się o umocnienie naszej miłości do Boga i każdego człowieka

Dzisiaj I Niedziela  miesiąca więc adoracja i  zmiana tajemnic różańcowych    

Rozpoczął  się   miesiąc luty, który w Kościele poświecony jest modlitwom w intencji konających. Módlmy się często, szczególnie na różańcu za wszystkich konających na świecie, aby Bóg w miłosierdziu swoim udzielił im przebaczenia grzechów i przyjął do swojej  chwały   .

 

                    W tygodniu :

We wtorek  wspomnienie św. Agaty dziewicy i męczennicy  Środę  wspomnienie  Św. Męczenników Pawła Miki i współbraci  

 W  czwartek  Szkoła   Podstawowa w Jastrzębi  Dolnej  będzie   okazywać  szacunek babciom i  dziadkom  we Mszy  św. dla nich    o  godz. 12.00 .

 

Nadal zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazaniu 1% należnego podatku na cele pożytku publicznego realizowanie przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. 

 

Polecamy gazety religijne  szczególnie  Gościa

Niedzielnego,  a także  Niedzielę