Parafia Jastrzębie

III Niedziela zwykła . 27 . I. 2019 r.

26.01.2019, Gromadzimy się na dzisiejszej liturgii eucharystycznej, aby słuchać Chrystusa Pana, który przemawia do nas z całą mocą orędzia zbawczego. Treść wypowiadanego do nas słowa przez Jezusa - zmienia nasze serca daje odpowiednio dużo sił, by świat wokół nas czynić lepszym. •Nie zamykajmy więc naszych serc, ale przyjmijmy Jego słowa z wiarą, ufając, że mają one moc zbawczą .

Kończy się pierwszy miesiąc  roku , przed nami                                           W tygodniu:

W  poniedziałek ‘ wspomnienie   Św. Tomasza  z Akwinu  kapł. dok. Kościoła 

We wtorek  rocznica poświęcenia  Bazyliki  Katedralnej  w Tarnowie

W czwartek    wspomnienie  św. Jana Bosko  kapłana.

             W  sobotę   Święto Ofiarowania  Pańskiego czyli Uroczystość Matki Bożej Gromnicznej. Msze  św. będą  o 7,00 ; 9.00 i 16.00  w Kościele parafialnym , zaś Jastrzębi  G. też  o 16.00   i w Kąśnej  o godz. 17.00   

          Poświęcenie gromnic na każdej Mszy  św.   Gromnica - symbolizuje  Chrystusa -świecona  w czasie  burzy ,broni od  nieszczęścia , a chwili  śmierci w rękach  umierającego pomaga  szczęśliwe przejście  do  wieczności ,potrzeba więc by  była w każdym domu   Na  czas  poświęcenia zabezpieczmy świece by nie pobrudzić innych ludzi, a także Kościoła.   

    W  Uroczystość   Matki Bożej Gromnicznej   kończy się czas kolęd i choinek w  naszych  domach . Jest to też  patronalne   Święto  Ojców i Matek  -modlimy się  za nich w  naszej parafii i  zapraszamy  do udziału w nabożeństwie i korzystania ze spowiedzi . Uroczystość   Matki Bożej Gromnicznej to też   Światowy Dzień  Życia Konsekrowanego - modlimy się za zakonników i zakonnice   także i  z naszej parafii .

         W sobotę  ofiarami zaś na składkę  wspieramy  zakony klauzurowe w Starym Sączu Zakliczynie i Tarnowie . 2 lutego  przypada   44 rocznica  święceń  biskupich  Ks. Bp.  Dra  Władysława Bobowskiego  wikariusza  generalnego modlimy się w Jego intencji                         

    W tygodniu też I   piątek , sobota  miesiąca.   Spowiedź w czwartek i  piątek od  15.00 w Kościele parafialnym , a na wyjazdach przy nowennie we wtorek i środę                                                                                                                                        

          W I piątek Msza   św. w Jastrzębi  G. o 16,00,  a w Kąśnej o  godz. 17.00

W I piątek   nasza  szczególna adoracja  wieczorna  zapraszamy najpierw po Mszy  św. dzieci i młodzież  a potem   Ojcowie i  Matki   do 19.00 . Zapraszamy serdecznie  kandydatów do bierzmowania i ich  rodziców  na adorację  , by uprosić potrzebne łaski.

                Niedziela przyszła  jest  pierwszą miesiąca   adoracyjna  ,ze  zmianą  tajemnic  różańcowych  . W niedzielę  też   wspomnienie  św. Błażeja  błogosławieństwo  gardła    poświęcenie   chleba i owoców.    

 

         Bóg  zapłać  za ofiary  złożone  na ogrzewanie naszych  kościołów . Ostatniej  niedzieli  złożyliśmy 3680  zł  ,  a zima się wzmaga  więc trzeba będzie grzać .    

     W okresie od l stycznia do 30 kwietnia dokonując y rozliczeń podatkowych.  l % naszego podatku zechciejmy  przeznaczyć   na cele pożytku publicznego realizowane przez Caritas Diecezji  Tarnowskiej.   

Polecamy gazety religijne  szczególnie  Gościa

Niedzielnego  z filmem,   a także  Niedzielę .