Parafia Jastrzębie

II Niedziela zwykła . 20 . I. 2019 r.

19.01.2019, Gromadzimy się w niedzielę, w ramach Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan ,który przeżywamy pod hasłem „Dąż do sprawiedliwości ” Staje przed nami Maryja , która podczas wesela w Kanie Galilejskiej przyszła z pomocą nowożeńcom. Maryja jako troskliwa Matka towarzyszy również nam, zarówno w radosnych, jak i trudnych doświadczeniach i zawsze wskazując na Jezusa. Trwajmy i my przy Jezusie i razem z Nim módlmy się o jedność Jego wyznawców. Niech Pan, przychodzący do nas w swym słowie i Komunii Świętej umocni nasza jedność w wierze . A ofiarą na składkę wyraźmy troskę o ogrzewanie naszych Kościołów .

Dzisiejsza  niedziela    w   Tygodniu Powszechnej Modlitwy o Jedność wzywa nas  do    pojednanie  wszystkich  uczniów  Chrystusa i aby  wszyscy byli jedno .

 

Dzisiaj   składka na ogrzewanie naszych Kościołów.   Bóg  zapłać   serdeczny  za zrozumienie tej  sprawy   

W tygodniu :  

W poniedziałek wspomnienie św. Agnieszki , dziewicy i    dzień babci a we wtorek     dzień dziadka modlimy się  za nich  serdecznie o potrzebne łaski i  długie życie .   

 W czwartek   wspomnienie św. Franciszka Salezego bpa i doktora Kościoła 

W  piątek    Święto  Nawrócenia św., Pawła  kończy Tydzień Modlitw  o Jedność Chrześcijan ale nie  troska o jedność  wyznawców  Chrystusa .

W  sobotę    wspomnienie  świętych biskupów . Tymoteusza i Tytusa 

W  niedziele przyszłą  spokanie  tak  Rady Parafialnej jak i  Zespołu  Synodalnego  po Mszy  św. wieczornej    zapraszamy

 

 Kolęda :   

  W poniedziałek  od  godz. 8.00 Kąśna Dolna  domy  wzdłuż drogi  od  Kościoła od państwa  Słowińskich do państwa Kubali   

Wtorek   od  godz. 8.00 Kąśna Dolna  domy  wzdłuż drogi  dalszy  ciąg  od państwa Suskich  do państwa Potępów  i Domy  za Rzeka od państwa Kutypów  do pana Harafa

 

W tygodniu w dniach od 23 do 27   stycznia będziemy przeżywać  Światowe Dni Młodzieży  w  Panamie z udziałem  Papieża .     Z tej  racji   25 stycznia 2019 r. odbędzie  się  spotkanie  młodzieży  całego  dekanatu w Ciężkowicach  włączności  z Panama  . Rozpoczęcie   o godz. 15.00    Serdecznie zapraszamy młodych z  naszej parafii  do udziału

  

        W okresie od l stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych.              Ks. Biskup Andrzej Jeż zwraca się z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazania 1% należnego podatku na cele pożytku publicznego realizowane przez Caritas Diecezji   Tarnowskiej.  

Polecamy gazety religijne    Gościa Niedzielnego Małego  Gościa  Niedzielnego  i  Niedzielę .