Parafia Jastrzębie

Uroczystość Objawienia Pańskiego 6 . I. 2019 r.

05.01.2019, Obchodzimy dziś w liturgii Kościoła uroczystość Objawienia Pańskiego, zwaną uroczystością Trzech Króli. Wspominamy dzień, kiedy do Betlejem przybyli Mędrcy ze Wschodu, aby oddać hołd Dzieciątku Jezus. Bóg objawił im prawdę, że to małe Dziecko jest Królem narodów, obiecanym Mesjaszem i Zbawicielem świata Dlatego - oddali Mu pokłon i złożyli dary złoto kadzidło i mirrę . My również pragniemy Jezusowi oddać pokłon i złożyć dary. Najpiękniejszym darem jest nasza miłość i wiara, że On - Chrystus jest prawdziwym Bogiem i prawdziwym Człowiekiem. Podczas dzisiejszej adoracji będziemy prosić Go, za Misjonarzy aby odważnie nieśli światło wiary innym ludziom i wesprzemy ich ofiarą .

 

Dzisiaj pierwsza  niedziela miesiąca i Nowego Roku  ,    adoracyjna ze  zmianą tajemnic  różańcowych  

    Dzisiaj też wielka  Uroczystość Objawienia    Pańskiego - Trzech  Króli  Kościół

kieruje naszą uwagę na objawienie się Boga poganom .

Na każdej  Mszy  św. poświęcenie   złota  kadzidła i  kredy, -którą naznaczymy  nasze  domy . Pisząc na drzwiach domów  litery   K + M + B + 2019   r. oddajemy  w opiekę Mędrców  nasze  domy

Składka  z Trzech   Króli przeznaczona jest na  Misje  Katolickie 

Uroczystość Trzech Króli jest też Misyjnym Dniem  Dzieci . Dlatego jeszcze raz   dziękujemy  dzieciom  w naszej parafii , którzy  jako  Kolędnicy Misyjni  byli w naszych domach   . Bóg zapłać  za przekazane im ofiary.    

 

W  środę spotkanie opłatkowe  organizowane prze  Fundacje ze Mszą  św.   o godz 14.00

W sobote  opłatkowe  spotakanie Kół  Gospodyń  Wiejski gminy Ciężkowiece ze  Mszą św. o godz 10 .00  w  Kościele .  

Niedziela  przyszła  jest  Uroczystością  Chrztu  Pańskiego .

 Kolęda w  tym tygodniu :  

Poniedziałek   od godz. 8.00  Zagórze  i  Za  Rzeka   od państwa  Hołdów do do państwa Haraf i od  Państwa Szczepanik do  pani  Grażyny  Mika .                                                         

Środa  od godz. 14.30  Budzyń i Rybówki od państwa  Janiny Mieczysława  Kiełbasa  do państwa Tomasza i Joli Amrożkiewicz.

                                                                                                     

Czwartek od godz. 14.30 Droga na Budzyń  od państwa Grzegorza Małgorzaty  Maniak  do  pana Zdzisława Rąpały.                                                                                                                                                       Piątek od godz. 14.30 domy przy Kościele  od  państwa  Stanisława  Barbary  Hołda do Ośrodka Zdrowia i od państaw  Baran do  Kras  przy plebani

 

Sobota od godz. 8.00 Lipki od Państwa  Gaborek do  Pani  Amrożkiewicz

          Dziś i  w przyszła  niedziele „jasełka”  o  godz. 14.00                                    

Trwajmy i dzisiaj w religijnym nastroju

uwielbiając Boże Dziecię !!!